Ławeczka na uboczu - poezje Janiny Jakoniuk wydane!

20.02.2012

Z prawdziwą przyjemnością komunikujemy, iż nasza czytelniczka - Pani Janina Jakoniuk, której wiersze możecie przeczytać w Kufrze z wierszami, wydała własny tomik poezji zatytułowany "Ławeczka na uboczu". Parę słów o poetce i jej twórczości zamieszczamy już teraz, zachęcając do zapoznania się z jej obrazem świata.

Janina Jakoniuk urodziła się w 1948 roku w Brańsku, choć całe dorosłe życie spędziła w Białymstoku, dokąd przeniosła się jako dwudziestoparoletnia dziewczyna. Miłość do tego miasta sprawiła, iż pozostała w nim po dziś dzień, rozwijając swoje pasje. Poetka  aktywnie korzysta z uroków życia uczestnicząc w spływach kajakowych, czy pieszych rajdach. Jest także aktywną słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczy się języka angielskiego, maluje, czyta książki, chodzi na koncerty i do teatru. Z przyjemnością ucieka od miejskiego zgiełku do swojego ogrodu, który jest dla niej ostoją spokoju i źródłem natchnienia.

W tomiku poezji "Ławeczka na uboczu" odnajdziemy nici muzycznych i literackich wzruszeń, które poetka wypełniając je barwnymi opisami przyrody oraz dnia codziennego. Jest nastrojowo i romantycznie. Czasem nostalgicznie, ale i dynamicznie. Książka ukazała się w  nakładzie Warszawskiej Firmy Wydawniczej. Do nabycia m.in. w internetowych księgarniach.

 

Wiersze Janiny Jakoniuk nadeslane do redakcji Modnej Seniorki zobaczycie tutaj:

 

Kufer z wierszami / Janina Jakoniuk

 

Tekst: modnaseniorka.pl na podst. mat. prasowych

Zdjęcia: WFW, dreamstime.com