07 zgłasza się - kulisy powstania serialu. Wiedziałaś to?

Piotr K. Piotrowski jest autorem wydanych w 2011 roku „Kultowych seriali”. Swoją nową książkę autor w całości poświęcił jednemu z najbardziej popularnych seriali PRL-u, „07 zgłoś się” (wyd. Prószyński i S-ka). Smaczkiem jest „Londyńska misja Borewicza” – opowiadanie, które poprzedza pojawienie się porucznika w pierwszym odcinku serialu.

„07 zgłasza się” to możliwie pełna wersja historii produkcji, która do dziś jest chętnie oglądana przez miliony Polaków i cały czas zdobywa nowych widzów. Kilkadziesiąt osób z zakamarków pamięci wydobywa zabawne, dramatyczne lub zwyczajnie ciekawe szczegóły na temat swojej pracy w serialu, którego popularność trwa już czwarte dziesięciolecie. Większość z nich na początku rozmowy mówiła: „To było tak dawno… Nie pamiętam”. Dlatego między innymi to był ostatni moment na napisanie takiej książki, w której znalazło się również miejsce na historię Milicji Obywatelskiej i odnotowanie istotnych epizodów z dziejów naszego kraju. Smaczkiem jest „Londyńska misja Borewicza” – opowiadanie, które jest próbą rekonstrukcji wydarzeń z udziałem tytułowego bohatera, poprzedzających pojawienie się porucznika Sławomira Borewicza w pierwszym odcinku serialu.

Piotr K. Piotrowski  jest autorem książki „Kultowe seriale”. Dziennikarz, od wielu lat związany jest z agencją dziennikarską W-Impact, specjalizującą się w medialnej obsłudze polskich seriali. Nie ma żadnych zainteresowań, bo za takowe nie uważa kompulsywnego czytania książek i wielogodzinnego śledzenia meczów tenisowych. Lubi też stać na moście i patrzeć na rzekę. A w takich momentach już zupełnie nic go nie interesuje.

 

A Was?Tekst i zdjęcia: materiały prasowe