Bezpłatne wakacyjne warsztaty dla osób 50+

We wrześniu Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas zaprasza mieszkańców Warszawy i okolic w wieku 50+ na bezpłatne warsztaty psychologiczne, zajęcia taneczne i rozmowy o literaturze, a także warsztaty korzystania z Internetu dla rozrywki. Trwa także rekrutacja na kolejną, czwartą już edycję UTWCC. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Uczestnicy wrześniowych zajęć UTWCC będą mogli zapoznać się z technikami oswajania stresu, a także poznać  Internet jako źródło rozrywki. Pasjonatów literatury zapraszamy do Klubu książki i dyskusji o tym, co warto czytać, a miłośnikom sztuki proponujemy zwiedzanie Muzeum Narodowego z przewodnikiem. Organizujemy także zajęcia z elementami tańca – Latino fitness 50+.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas jest młodym UTW, ale ma już wiernych słuchaczy i propozycje, które zadowolą najbardziej wymagających uczestników. „W ofercie znajdują się wykłady, spotkania, warsztaty, zajęcia dodatkowe. Razem zwiedzamy ciekawe miejsca, wyjeżdżamy na wycieczki. Spędzamy czas tak, jak lubimy i tak, jak chcemy… Bo na spotkania i zajęcia w UTWCC chodzi się dla przyjemności!” – tłumaczy jedna ze słuchaczek UTWCC. Dodatkowym atutem są zajęcia prowadzone w grupach: porannej i wieczornej, które pozwalają, zwłaszcza osobom pracującym, dostosować program do indywidualnych potrzeb.

„Na naszych zajęciach zawsze jest dużo śmiechu i zabawy – mówi Violetta Jakubowska, Koordynator UTWCC – Nowością od października będzie cykl wykładów pogłębionych, będziemy także zwiedzać Muzeum Narodowego po jego nowym otwarciu. Ponadto przewidujemy wiele spotkań, pozwalających uczestnikom brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym Warszawy. Zajęcia warsztatowe i wykładowe odbywają się w bardzo dogodnej lokalizacji w centrum Warszawy, na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki, ale nie zamykamy się w czterech ścianach i będziemy spotykać się także poza murami Pałacu.”

Bezpłatne warsztaty z UTWCC we wrześniu


14.09 13:00 Oswoić stres – warsztaty psychologiczne
18.09 11:30 Zwiedzamy z przewodnikiem Muzeum Narodowe - Matejko po renowacji
19.09 17:00 Historia turystyki
18.09 17:30 Jak wykorzystać internet - rozrywka dla seniora
21.09 12:00 Klub Książki - wokół lektur z wakacji
25.09 10:00 Latino fitnes 50+ zajęcia z elementami tańca


Ilość miejsc ograniczona
Zapisy pod numerem telefonu 509 832 514 od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00

Bliższe informacje w Biurze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, XII p. (wejście od ul. Marszałkowskiej)
Dyżury we wrześniu poniedziałki i piątki 12:00 – 18:00
Telefon czynny cały tydzień 12:00 – 18:00, 509 832 514
e-mail: utw@collegium.edu.pl
www.civitas.edu.pl/utwcc

 

Tekst: materiały prasowe