Esencja paryskiej mody w wykładzie dla polskich seniorów

Chanel, Dior, Yves Saint Laurent – te nazwiska to esencja paryskiej mody. School of Form zaprasza wszystkich seniorów zainteresowanych modową historią Paryża na wykład w najbliższą sobotę, 19 października. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12.00 w siedzibie szkoły przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu (MTP hala numer 1).

Postrzeganie Paryża jako stolicy mody ma długą, sięgającą XVII wieku, tradycję. Jest ona tak głęboko zakorzeniona, ze nawet dziś, kiedy mamy wiele "stolic mody", Paryż pozostaje dla bardzo wielu osób numerem jeden. Wykład pozwoli prześledzić burzliwe dzieje stolicy Francji i poznać najważniejsze modowe rewolucje.

Spotkanie poprowadzi Piotr Szaradowski, wykładowca na specjalności fashion design School of Form. – Wykład organizujemy we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu i adresujemy go w szczególności do seniorów, którzy są miłośnikami francuskiej kultury czy samego Paryża. To także propozycja dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się najważniejszych faktów z historii mody – zachęca Piotr Szaradowski – Pokażemy to, z czego słynął i nadal słynie Paryż – dodaje.

Prezentacje podczas wykładu będą skoncentrowane nie tylko na modzie rodzącej się w Paryżu, ale także przedstawieniu w skrócie życia kulturalnego tego miasta, ponieważ to z niego właśnie rodziło się wszystko to, co tak fascynowało i przyciągało do francuskiej stolicy. Uczestnicy poznają również bliżej sylwetki najważniejszych projektantów mody, których nazwiska na stałe zrosły się z Paryżem.

 

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcie: © Matthew Webb | Dreamstime Stock Photos