Jak ja pięknie dzisiaj wyglądam!

Każda z nas chciałaby, stojąc rano przed lustrem, móc powiedzieć te słowa. Będzie to możliwe, jeśli na poważnie, a równocześnie z pełną konsekwencją, podejdziemy do spraw mody i dopasujemy trendy i tendencje do naszej sylwetki oraz stylu. Co było kiedyś jest teraz, a co aktualnie proponuje ulica - powinno wyzwolić w nas stylistkę!

Modny jest właśnie "inny kolor brązu"! Jeśli mu się dokładnie przyjrzymy, to rozpoznamy w nim znany nam kiedyś ceglasto-czerwono-brązowy. Otwieramy więc szafę oraz przypominamy sobie wszystkie schowane w jej kątach bluzki, sweterki itp., szukający rzeczy w tym właśnie kolorze. Zależnie od tego co znajdziemy, dopasowujemy resztę w kolorze granatowym, beżowym lub białym. Ponieważ hitem tej jesieni są żakiety, spróbujmy na tę część garderoby położyć nacisk. Jeśli więc mamy coś nabyć, to właśnie żakiet, z podwijanymi rękawami. Powiecie, że to już było. Oczywiście, że było, ale dzięki temu Seniorki mogą być w najbliższych sezonach najmodniej ubranymi kobietami, jeśli tylko będą chciały.

Spodnie do żakietu będą pasować zawsze. Tylko dlaczego większość kobiet w wieku, no powiedzmy: dalece balzakowskim, nosi spodnie w kancik, kiedy najmodniejsze są spodnie z denimu (bawełna z elastanem) lub jeansy? Powiecie, że to dla młodych. Nieprawda! Spróbujcie przymierzyć! Znakomicie wyglądają w nich także kobiety, których figura posiada kilka drobnych mankamentów, szczególnie w okolicach bioder i talii, a rozmiar oddalił się nieco od popularnego w sklepach  "38". Wszystko, co przeszkadza nam zmienić swój sposób ubierania, znajduje się w naszej głowie!

Nic nie pomogą nam najsłynniejsze brytyjskie stylistki, które w pięć minut przebiorą nas za kogoś innego. One wyjadą, a my następnego dnia musimy mieć odwagę ubrać się inaczej same!

 

 

 
 

Myślę, że jeszcze jedna nowość z poprzednich sezonów może urozmaicić nasz strój: mianowicie  "panterka". To motyw, który już wielokrotnie występował  w różnych wariantach i teraz też obserwujemy jej triumfalny powrót. Bluzka a szczególnie szalik w tej konwencji uatrakcyjnią każdy strój w tonacji  beżowo-brązowo-czarnej oraz oliwkowej.

 


Na załączonych zdjęciach kilka przykładów z kolekcji Sempre Piu i Donna Lisa, jak możemy wyglądać tej jesieni. Proszę nie sugerować się wiekiem modelek. Te wszystkie stroje pasują kobietom w każdym wieku. Po prostu nie ma modelek-seniorek. Ale na szczęście są projektanci, którzy potrafią zrobić modę dla prawdziwych kobiet.

Hasło na teraz:  Bądźmy modne i młode jesienią !!!

 

Tekst i zdjęcia: Anna Bombała - stylistka 50+