Joga w Parku - w trosce o jakość Twojego wolnego czasu!

16.06.2011

Już po raz kolejny, w największych miastach Polski Fundacja Biosferis organizuje aktywne spotkania z jogą na świeżym powietrzu. Za darmo i dla każdego! Joga w Parku to po prostu międzypokoleniowe spotkanie dla tych, którzy cenią relaks na łonie przyrody. Seniorzy, młodzież, dzieci - wszyscy w jednym celu, wszyscy na start!

Gdzie i kiedy?

Jak to wygląda? Bardzo prosto! Od sobotniego poranka 19 czerwca w Warszawie (Pole Mokotowskie) i od 3 lipca Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Nowym Sączu, Katowicach, Czeladzi, Bielsku- Białej w największych miejskich parkach spotykamy się, by wspólnie pod okiem instruktorów z lokalnych szkół jogi ćwiczyć jej podstawy.

Dla kogo?

Absolutnie dla każdego! Jak wiadomo joga działa kojąco zarówno na nasze ciało jak i na duszę, pozwala poznać siebie i swoje potrzeby. Jogę mogą ćwiczyć wszyscy bez względu na to, czy mieli z tego typu ćwiczeniami do czynienia wcześniej, czy też nie. Asany, bo tak nazywają się pozycje w jodze, dobierane są tak, aby każdy bez względu na stopień zaawansowania mógł czerpać z zajęć radość i satysfakcję.

Co zyskujesz?

Dzięki regularnemu ćwiczeniu jogi niezwykle szybko i znacznie bezpieczniej niż w innych dyscyplinach (poprzez zminimalizowanie ryzyka kontuzji) usprawniamy nasze ciało. Staje się ono bardziej elastyczne, dotlenione i po prostu piękniejsze. Znika stres i wszelkie napięcia, wzmaga się siła koncentracji, wzrasta odporność organizmu na choroby. Wyniki badań potwierdziły wpływ jogi na niemalże wszystkie (!) fizyczne, fizjologiczne i psychologiczne zaburzenia. Jogini nie narzekają na bóle głowy i stawów, nie mają też problemów z depresją, czy nadwagą. Dzięki jodze uczymy się także akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. Z jogą żyje się zdrowiej, pełniej i dłużej. Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii, co bezpośrednio oddziałuje na niesamowitą atmosferę takich spotkań. Zabiegani i zapracowani mieszkańcy wielkich aglomeracji miejskich doceniają takie inicjatywy i odwdzięczają się zazwyczaj wysoką frekwencją.

Co więcej?


Specjalnie dla Was organizatorzy wyszukują najbardziej odpowiednie miejsca w parkach, żeby każdy czuł się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń. O 10:30 rozpoczynają się zajęcia, które za każdym razem prowadzi inny instruktor jogi. Ćwiczenia angażują różne partie ciała i umysłu w zależności od autorskiego pomysłu nauczyciela na dany dzień. Zajęcia zawsze prowadzone są na poziomie podstawowym, dzięki czemu każdy bez obaw może wziąć udział w sesji. Przez 1,5 godziny, każdy ma niepowtarzalną okazję zapoznać się z przeróżnymi stylami nauczania jogi w praktyce. Po sesji ćwiczeniowej czekają na Was chwile relaksu przy ciekawych wykładach, dodatkowych zajęciach tanecznych lub koncertach np. gongów - również na trawie. Wykłady dotyczą różnych aspektów mniej lub bardziej związanych z joga, zawsze natomiast ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Co ważne od tego roku w wybranych miastach działać będzie również kącik twórczych zabaw dla dzieci. Przez całą sesję jogi specjalnie wykwalifikowany zespół zorganizuje dla najmłodszych kreatywne zajęcia na świeżym powietrzu zaraz obok ćwiczących rodziców, czy dziadków.

Dzięki komu?

Pomysłodawcą projektu Joga w Parku jest Paweł Zatchej, który jogą zainteresował się 9 lat temu. W pełni doceniając korzyści płynące z jogicznej praktyki, od samego początku chciał się nimi dzielić  z innymi. Jako że w podstawach filozofii jogi leży ciągły rozwój – Paweł ciągle rozwija swoja wiedzę i umiejętności na kursach nauczycielskich w kraju i zagranicą Prowadzi także wakacyjną wyjazdowaą szkołę jogi i tańca w najbardziej malowniczych zakątkach Polski (www.wakacjezjoga.pl).

JOGA W PARKU to cykl cotygodniowych spotkań z joga połączonych ze wspólną praktyką i promocją zdrowego stylu życia, w okresie od 19 czerwca do 28 sierpnia br w Warszawie oraz od 3 lipca do 28 sierpnia w 11 innych miastach Polski.


Szczegółowy plan zajęć na stronie www.jogawparku.pl.Tekst: Marta Teodorowska

Zdjęcia: dobrefotografie.com.pl