Kolorowo, konkretnie i słodko. Weź udział w kulinarnym konkursie Modnej Seniorki!

20.01.2012

Lubisz gotować i dostarczać rozkoszy podniebieniu? A może tak często odwiedzają Cię goście że... po prostu nie wychodzisz z kuchni? Podziel się z nami swoimi najlepszymi przepisami i wygraj wysmakowaną książkę, która dostarczy przyjemności już nie tylko ciału, ale i duchowi.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wielu innych okazji, których coroczny kalendarz przynosi całkiem sporo, sprzątamy, gotujemy, martwimy się jak dogodzić gościom i domownikom. Z reguły każda z nas przez te -dziesiąt lat wypracowała konkretne menu, do którego nawet nie musi zaglądać. Przychodzą jednak momenty, iż chciałybyśmy w naszej kuchni coś odmienić, pochwalić się bliskim nieznanym do tej pory smakiem. Z drugiej strony to co my bardzo dobrze znamy, niekoniecznie musi być popularne w kuchni sąsiadki. Dlatego, dzieląc się swoimi kulinarnymi perełkami z czytelnikami Modnej Seniorki, możesz zyskać nie tylko miły upominek, ale również świadomość, iż pomogłaś wielu kobietom w dokonaniu swoistej kuchennej rewolucji. Poza tym wreszcie spiszesz ten pomysł i będzie on uwieczniony w miejscu, do którego zajrzysz, gdy z pamięci ucieknie... kluczowy składnik przepisu! Odeślesz na nasze łamy sąsiadkę, która jak zwykle podpyta „Pani Mario, czy zapisała mi już Pani na karteczce przepis na te pyszne, kruche faworki?” Specjał ze sposobem na jego wykonanie będzie już wtedy w zasięgu kliknięcia!

 

A już niebawem na modnaseniorka.pl pojawi się nowa, kulinarna zakładka dedykowana kuchni, w której umieszczać będziemy Wasze przepisy oraz kulinarne ciekawostki!

 

Co musisz zrobić, aby publicznie pochwalić się sposobem na dogodzenie podniebieniu?

Prześlij na adres redakcja@modnaseniorka.pl  po jednym przepisie dla każdej poniższej kategorii:

 

Kolorowo (przystawki, sałatki itp.)
Konkretnie (zupy, pieczenie, potrawy jednogarnkowe, placki itp.)
Słodko (ciasta, ciasteczka, racuchy, leguminy itp.)

 

Propozycja ma być Twojego autorstwa i nawet jeśli jest to popularny „murzynek” to niech uwzględnia autorskie modyfikacje.

 

Każdy przepis musi zawierać:

 

Tytuł / nazwę potrawy, przystawki, ciasta, sałatki itp.
Składniki wraz z podaniem ich potrzebnej ilości
Sposób wykonania krok po kroku

 

Dodatkowo możesz przesłać fotografie potraw, choć nie jest to obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że do zdjęcia musisz posiadać odpowiednie prawa, czyli nie może to być zdjęcie skopiowane np. z innego portalu.

 

Do wygrania:

 

1 wyróżnienie specjalneksiążka Wydawnictwa Prószyński Media "Herbaciarnia Madeline"  / Darien Gee plus publikacja na łamach serwisu

3 wyróżnienia smakosza:  książka Wydawnictwa Prószyński Media Herbaciarnia "Życie jest za krótkie, by jeść suchary. Szczęśliwa w każdym rozmiarze" / Sabine Asgodom  plus publikacja na łamach serwisu.

 

Pamiętaj! Każdy przepis nadesłany do nas ma szansę znaleźć się na naszych łamach – nawet jeśli nie znajdzie się w puli wyróżnionych!

 

Termin nadsyłania propozycji: 21 stycznia (Dzień Babci) – 16 lutego 2012 (Tłusty Czwartek)

Ogłoszenie wyników i publikacja wyróżnionych przepisów: 17 lutego 2012 (piątek przed ostatnią sobotą karnawału)

 

Przesyłając do nas propozycje przepisów akceptujesz poniższy regulamin:

 

1. Konkurs organizuje Modyline Izabela Koptoń-Ryniec (Organizator) wydawca serwisu modnaseniorka.pl z siedzibą w Warszawie, ul. Magiera 8a/11, 01-873.

2. Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.01-16.02.2012. Ogłoszenie wyróżnień nastąpi 17.02.2012  na stronie modnaseniorka.pl

3. Nadesłane przepisy muszą być własnego autorstwa lub uwzględniać indywidualne modyfikacje.

4. Ilość nadsyłanych propozycji – 3 przepisy, po jednym na kategorię: Kolorowo, Konkretnie, Słodko

5. Załączanie do przepisów zdjeć nie jest obowiązkowe.

6. Osoba nadsyłająca zdjęcie oświadcza, iż posiada do niego prawa autorskie.

7. W konkursie biorą udział przepisy napisane wyłącznie w języku polskim.

8. Do przesłanej propozycji należy dołączyć informację o imieniu i nazwisku autora, adresie, kodzie pocztowym, miejscowości, telefon kontaktowy oraz adres e-mail. Podanie nieprawdziwych danych może skutkować odebraniem prawa do wyróżnienia.

9. Zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: redakcja@modnaseniorka.pl

10. Organizator zobowiązuje się do wysłania maila zwrotnego z potwierdzeniem otrzymania zgłoszenia.

11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgłoszenia, które nie dotarły do niego z przyczyn od niego niezależnych.

12. Redakcja przyzna łącznie 4 wyróżnienia niepodlegające wymianie na gotówkę - 1 wyróżnienie specjalne uhonorowane publikacją na łamach modnaseniorka.pl oraz książką Wydawnictwa Prószyński i S-ka "Herbaciarnia Madeline"  / Darien Gee oraz 3 wyróżnienia smakosza z publikacją przepisów na łamach serwisu modnaseniorka.pl oraz książką Wydawnictwa Prószyński i S-ka "Herbaciarnia Życie jest za krótkie, by jeść suchary. Szczęśliwa w każdym rozmiarze" / Sabine Asgodom.

13. Wybrane przepisy pozostałych autorów będą sukcesywnie zamieszczane na stronie modnaseniorka.pl począwszy od 20.02.2012.

14. Autor nadsyłając przepisy wyraża zgodę na ich nieodpłatną publikację na stronie modnaseniorka.pl, jak również u Partnerów serwisu, z którymi wydawca ma podpisane stosowne umowy.

15. Uczestnikowi konkursu nie przysługuje wynagrodzenie za publikację, za rozpowszechnianie na stronie internetowej oraz inne przypadki publicznego udostępniania.

16. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłącznego decydowania o ostatecznym kształcie publikacji.

17. Autorzy nadsyłanych tekstów wyrażają zgodę na opublikowanie swojego imienia i miejscowości zamieszkania oraz informacji o otrzymanym wyróżnieniu na stronach internetowych Organizatora i u jego Partnerów.

18. Wysyłając zgłoszenie, autorzy tekstów wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych przez modnaseniorka.pl, akceptując Politykę Prywatności firmy Modyline.

19. Autorzy nadesłanych propozycji mają prawo wglądu do swoich danych oraz do ich poprawiania.

20. Uczestnik przystępując do konkursu akceptuje wszystkie powyższe zasady i oświadcza, że przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie oraz prawa pokrewne do przesyłanych tekstów.

 

Ważne! Twoje pełne dane nie zostaną podane do publicznej wiadomości. Przepisy podpisujemy imieniem i nazwą miejscowości np. Pani Maria z Poznania.

 

Zobacz:

Rozstrzygnięcie kulinarnego konkursu Modnej Seniorki

 

W dalszym ciągu czekamy również na wasze wiersze! Szczegóły poniżej:

Poezje Modnej Seniorki – znamy już wyniki NABORU NA WIERSZE

Poezje Modnej Seniorki – ogłaszamy nabór na Wasze wiersze!