Maj w szafie

Maj, to taki miesiąc w roku, który został zdominowany przez wszelakie uroczystości rodzinne. Niektóre Panie na pewno już w lutym, znając wcześniej termin komunii, czy wesela, rozpoczęły poszukiwania odpowiedniej kreacji. Wiele już taką kreację nabyło, ale zawsze jest pewna grupa, która musi "coś" kupić  w ostatniej chwili.

I to są te klientki, które z obłędem w oczach wpadają do sklepu i już od wejścia krzyczą: poszukuję sukienki! Oczywiście rzadko kiedy kupują sukienkę, ale sukienka, odnoszę takie  wrażenie, jest synonimem elegancji. Panie zapominają często o tym, że sukienka to taka część garderoby, która - niestety - nie ukryje i nie zniweluje niedoskonałości figury, gdyż projektowana jest i szyta na sylwetkę proporcjonalną.


Dlatego też najczęściej wybierane są trzyczęściowe zestawy, które mają tę jeszcze zaletę, że można każdą z części nosić oddzielnie i do czego innego. Co jest niezwykle ważne przy trzyczęściowych zestawach i  na co trzeba zwracać uwagę, to styl każdej z tych części. Jedna część powinna być  klasyczna, jedna modna i jedna szalona, czyli we wzory albo w szalonym kolorze (np. ostry róż). Ponieważ trudno byłoby mi opisać wszystkie możliwe warianty, pozwoliłam sobie dołączyć kilka zdjęć, które pokazują takie zestawy.

 

 

Paniom pozostawiam odgadnięcie, które elementy strojów są klasyczne, modne czy szalone. Każda z Pań ma prawo do swojej oceny. Proszę to potraktować jako zabawę, bo modą trzeba się bawić i to bez względu na wiek. Ale jednocześnie chciałabym, aby ta zabawa stała się okazją do małej refleksji nad własnym strojem.


Który z pokazanych żakietów pasuje do tej sukienki z ubiegłego lata? Czy kolorowa wzorzysta spódnica wystarczy, aby biały (ukochany) żakiet sprzed 2 lat nabrał świeżości i odmłodniał? A może turkus to wcale nie taki szalony kolor, jakby się wydawało i do "małej czarnej" będzie w sam raz!


To tylko kilka pytań, na które może przy okazji tej zabawy znajdą panie odpowiedź. W takim przypadku cieszę się już teraz, gdyż to oznacza, że w każdej kobiecie tkwi trochę szaleństwa, a moda i  ciuchy to taka dziedzina, gdzie można je bez konsekwencji zaprezentować.


Życzę dobrej zabawy i udanych majowych uroczystości!


Tekst: Anna Bombała - stylistka 50 +

Zdjęcia: Maxi Moda