Miss Polonia 2011 wybrana!

Podczas 36. finału Miss Polonia, który odbył się w Centrum Folklorystycznym "Matecznik - Mazowsze" w Otrębusach k.Warszawy zwyciężyła Pomorzanka Marcelina Zawadzka. Tytuł I vice Miss Polonia 2011 trafił do reprezentantki Kujaw i Pomorza - Anny Krupy, natomiast II vice Miss Polonia została Małopolanka Marcela Chmielowska. Koronę swojej następczyni przekazała Miss Polonia 2010 Rozalia Mancewicz. Finał Miss Polonia transmitowany był na antenie TVP 2 a jego gospodarzem został Tomasz Kammel.

Finalistki zaprezentowały się w sześciu prezentacjach w choreografii przygotowanej przez Renatę Lipską – Sołtyk. Kandydatki wystąpiły w kolekcji sukienek koktajlowych przygotowanych przez Desperado London, strojach kąpielowych Mewa Styl, kolekcji marki Moodo Urban Fashion Mode, która została dopełniona rajstopami marki Adrian oraz strojach marki PennyBlack. Podczas rundy pytań TOP 8 kandydatki zaprezentowały się w strojach przygotowanych przez Studio Angel by Viola Piekut natomiast laureatki koronowane - w sukniach wieczorowych Teresy Kopias. Buty do wszystkich stylizacji przygotowała marka BUT-S, a nad spójnością pokazów czuwała stylistka i projektantka Elwira Horosz. Zwiewne i lekkie fryzury finalistek zapewnił salon Dessange.

 


Prezentacje oglądało jury w składzie: Miss Polonia 2010 Rozalia Mancewicz, prezes Biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka oraz artyści: Adam Woronowicz, Kacper Kuszewski i Radosław Pazura. Wzorem lat ubiegłych jurorzy tylko doradzali telewidzom. Wszystkie eliminacje i ostateczny wybór zależały od telewidzów TVP 2, którzy drogą sms-ową wybrali najpiękniejszą Polkę A.D. 2011. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Ray Wilson, zespół Chemia oraz Maciej Maleńczuk.

 


 

W trakcie gali przyznano również tytuł Miss Polonia Internautów, która trafił do Beaty Stelmaszczyk z Łodzi (nr 14). Zwyciężczyni plebiscytu odebrała z rąk prezesa Zarządu Wirtualnej Polski Pana Grzegorza Tomasiaka atrakcyjną nagrodę - telefon komórkowy i najnowszy tablet. W ubiegłym roku wybór internautów pokrył się z ostatecznym werdyktem i zaszczytny tytuł wirtualnej miss powędrował do Miss Polonia 2010 Rozalii Mancewicz.

 


 

Firma Diamonds International Corporation przyznała także tytuł Miss DIC który powędrował do Marceli Chmielowskiej z Małopolski (nr 10). Zwyciężczyni konkursu Miss Polonia 2011 – obok korony i tytułu najpiękniejszej Polki, otrzymała wiele cennych nagród m.in. kluczyki do nowego samochodu Chevrolet Spark ufundowanego przez POL-MOT Auto. Firma Diamonds International Corporation wręczyła laureatce komplet diamentowych kolczyków a włoska marka Roncato – zestaw walizek, które przydadzą się podczas podróży na konkurs Miss Universe 2012. O piękno nowej Miss Polonia 2011 zadbała marka Clarena zapewniając kosmetyki i roczną opiekę w zakresie kosmetycznym. Miss otrzymała również voucher na zabiegi w renomowanej Klinice La Perla skąd będzie mogła wrócić do Czorsztyna na tygodniowy pobyt ufundowany przez dyrekcję Hotelu Kinga Wellness.

 Do finałowej gali kandydatki przygotowywały się na dwóch zgrupowaniach. Na przełomie października i listopada - w Egipcie, opracowując materiały promujące konkurs Miss Polonia, a następnie na południu Polski - w Czorsztynie, gdzie pod okiem Renaty Lipskiej - Sołtyk ćwiczyły finałową choreografię.

 Przed Marceliną, od dzisiaj Miss Polonia 2011 pracowity rok i najważniejszy sprawdzian - konkurs Miss Universe 2012. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

 

Podobne materiały:

49-letnia Babcia Agnieszka najpiękniejsza na Mazowszu!

Finalistki Miss Babcia 2011 w Lusterku Modnej Seniorki

 

Tekst: materiały prasowe / Biuro Miss Polonia

Zdjęcia: Darek Senkowski