Moda na aktywność w pigułce - SENIORADA 2011 – relacja z majowego pikniku

30.05.2011

W niedzielę 29 maja 2011 trzy miasta: Warszawa, Szamotuły i Rzeszów miały okazję gościć wielopokoleniowe rodziny, które wraz z aktywnymi seniorami bawiły się na imprezie pełnej ruchu i pozytywnych emocji. Konkurencje sportowe, szaradziarskie, porady dla zdrowia i urody, czyli pora na Seniora pełnego pasji!

 


Impreza realizowana w kilku blokach tematycznych: Maszeruję, Dbam, Gram, Bawię się, Podziwiam, Wiem cieszyła się powodzeniem wśród wszystkich młodych duchem uczestników, licznie przybyłych na piknik z całymi rodzinami. Organizator – Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ / ESPAR 50+ już po raz piąty zapewniło gościom niezapomniane wrażenia, na które składały się doznania zarówno estetyczne, jak i ruchowe. Konkurencje dla ciała (m. in. nordic walking, aerobic, thai – chi), umysłu (szarady, łamigłówki), wyzwania artystyczne (orgiami, szkoła tworzenia autorskiej biżuterii, nauka gry na instrumentach muzycznych) to tylko niektóre z licznych atrakcji niedzielnego pikniku.

 


W klimat wydarzenia na warszawskim AWF wprowadzała Pani prof. dr hab. Ewa Kozdroń – prezes ESPAR 50+, a zarazem wiceprzewodnicząca Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego. Honorowy patronat nad imprezą w Warszawie objęło również Miasto w osobie Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Głównym sponsorem imprezy była firma NESTLE, która zapewniła eksperckie konsultacje w zakresie zdrowego żywienia.

 


Kontynuacją oferty poradniczej były także stanowiska z poradami medycznymi, pielęgnacyjnymi (SENI) oraz związanymi z urodą Pań dojrzałych. Firma Oriflame zapewniła relaks dla dłoni, podczas gdy w innym miejscu można było zapewnić komfort zmęczonym stopom.  W towarzystwie tanecznych rytmów oraz występów artystycznych generacje 50 plus i minus bawiły się wyśmienicie.

 


Niespodzianką dla gości były symboliczne prezenty od sponsorów i organizatorów: owoce, butelkowana woda,  daszki na słońce, torby na ramię, notesy itp. Dzięki takim drobiazgom, nawet jeśli ktoś zapomniał o podstawowym wyposażeniu na piknik, na Senioradzie czuł się usprawiedliwiony!

 


Modnaseniorka.pl jako patron medialny wydarzenia zaprasza Was wszystkich na piknik za rok, ale jeśli 1 października 2011 będziecie w Opolu – pamiętajcie, iż tam impreza dopiero się odbędzie. Przyjedźcie, zobaczcie – naprawdę warto!

 

Tekst i zdjęcia: Izabela Koptoń-Ryniec / modnaseniorka.pl