Modna Seniorka wśród gwiazd TVP

16.05.2011

Ciepła, majowa noc z 14 na 15 maja obfitowała w wydarzenia, które wspominać będziemy jako prawdziwą, kulturalną ucztę dla zmysłów. W ramach akcji Noc Muzeów nasza redakcja odwiedziła gmach przy ulicy Woronicza 17, aby na własne oczy przekonać się,  jak wygląda zaplecze Waszych ulubionych programów.

14 maja w Telewizji Polskiej przebiegał pod hasłem Noc z Gwiazdami w TVP. Dobrym duchem wydarzenia była Grażyna (Anika) Strzelczak-Batkowska (zastępca dyrektora Biura Marketingu TVP), która jako bezpośredni organizator przedsięwzięcia czuwała nad jego realizacją. Aby sprostać wyzwaniu, jakim były rzesze telewidzów chętnych zobaczyć telewizję od środka, odwiedzający zostali podzieleni przy wejściu z na 10-12 osobowe grupy, oprowadzane po telewizji przez wyznaczonych przewodników. To właśnie oni swoją wiedzą i pasją przybliżali zwiedzającym historię oraz współczesność stacji.


Spośród licznych atrakcji wymienić należy chociażby ekspozycję muzeum  TVP, która choć oficjalnie została otwarta 9 listopada 2010 r., to wcześniej – już w lipcu ub.r. – udostępniono ją dla wycieczek zwiedzających telewizję. Natomiast wśród unikatowych eksponatów będących efektem pasji Huberta Waliszewskiego, operatora związanego z TVP od 1957 r. zobaczyć mogliśmy dobrze znane seniorkom figurki Jacka i Agatki, czy też odbiornik tv – Wisła, który zapewnił nam sentymentalny powrót do przeszłości.

 


 

Fot. modnaseniorka.pl/ od góry: muzeum TVP, odbiornik Wisła, poniżej: studio programu Pytanie na śniadanie, środek: Olga Lipińska

 

Odwiedzający podziwiali również współczesną, innowacyjną ekspozycję telewizyjną, w tym m.in. podłogę ledową, horyzont origami (duży ekran o powierzchni pozaginanej w wielu płaszczyznach), interaktywne kioski iTVP-HD oraz instalację artystyczną flash-star, umożliwiającą spacer po czerwonym dywanie w świetle błyskających fleszy. Dużą atrakcję stanowiło też studio newsowe w formie blue boxa, gdzie zwiedzający mogli w ciągu kilku chwil znaleźć się w scenografii Teleexpressu lub Wiadomości. Tu zaskoczyła nas niewielka przestrzeń, w której prezenterzy tacy jak np. Maciej Orłoś, czy Krzysztof Ziemiec serwują nam codzienną dawkę informacji. Na drugim biegunie znalazło się studio programu Pytanie na śniadanie realizowanego przez telewizyjną dwójkę. Dwa przestronne pomieszczenia, z których jedno służy m.in. pokazom mody, a drugie wywiadom z gwiazdami, sprawiały wrażenie eleganckiej sceny, godnej największych nazwisk. Nas, w klimat porannego „Pytania” wprowadzała lubiana przez telewidzów - Anna Popek, z  wdziękiem i zaangażowaniem opowiadająca o kuluarach programu.


W studio Pytania na śniadanie poznaliśmy również Panią Lucynę Barcz współorganizatorkę Redakcji Łączności z Widzami, która w 2006 roku roku obchodziła 50-lecie pracy w TVP, a grudniu br. kończy 80 lat, nadal czynnie udzielając się w telewizji. Na naszych łamach, w Zwierciadle modnej seniorki  prezentujemy obszerny materiał dokumentujący życie i osiągnięcia tej niezwykle ciekawej postaci.

 

 

Fot. modnaseniorka.pl/ od góry: Grażyna (Anika) Strzelczak-Batkowska oraz Izabela Koptoń-Ryniec - wydawca modnaseniorka.pl, Maciej Orłoś, poniżej: Lucyna Barcz i Anna Popek, Marta Kielczyk i Michał Olszański z telewidzem, środek: Anna Popek

 

A kogo jeszcze mieliśmy okazję poznać podczas tej szczególnej nocy? Wśród gwiazd, które naszym seniorkom mogą być szczególnie bliskie spotkaliśmy wiecznie młodą Olgę Lipińską oraz Józefa Węgrzyna – twórcę Teleexpressu, który w tym roku będzie obchodził swoje 25-lecie. Ponadto na czerwonym dywanie pojawili się m.in: Agata Konarska, Agnieszka Szulim, Anna Popek, Beata Sadowska, Maciej Orłoś, Grzegorz Miśtal, Marta Kielczyk, Marzena Słupkowska, Michał Olszański, Odeta Moro-Figurska, Paulina Chylewska, Paweł Pochwała, Piotr Kraśko i wiele innych osób, które dzień po dniu angażują się w to co dla nas – telewidzów jest najcenniejsze – rzetelny obraz rzeczywistości.


Tekst i zdjęcia: modnaseniorka.pl