Modnaseniorka.pl o młodej nocy w wiekowym pałacu

18.04.2011

Już po raz trzeci w Warszawie odbyła się Noc Młodych Zdolnych. Tym razem projekt promujący polskich projektantów i artystów połączył takie nazwiska jak: Małgorzata Dudek, Łukasz Jemioł, Leszek Stanek, Anna Halarewicz i Marcelina, a Pałac Królikarnia stał się sceną pełną artystycznych przeżyć. Jeśli tylko czujecie się młodo - przeczytajcie!

Goście, mimo dużej ilości modowych wydarzeń w dniu 14 kwietnia 2011 postawili na Młodych Zdolnych, tłumnie gromadząc się przed wejściem do pałacu na długą chwilę przed oficjalnym otwarciem wydarzenia. Wszyscy przybyli zostali powitani przez Leszka Stanka, aktora młodego pokolenia, który z niesamowitą charyzmą przedstawił program spotkania i zaprosił na pierwszą część wieczoru, czyli prezentację Łukasza Jemioła. Projektant, który objął patronat nad Nocą Młodych Zdolnych, zaplanował mini-pokaz ilustrujący jego spojrzenie na modę i przedstawił dziesięć sylwetek z kolekcji wiosenno-letniej. Na wybiegu pojawiły się zachwycające perfekcyjnym wykonaniem i przemyślaną koncepcją suknie i sukienki w kolorach amarantu, pomarańczu, a także najbardziej kojarzonych z twórczością projektanta piaskowych beżów i jasnych szarości. Po pierwszym z modowych doznań prowadzący zapowiedział koncert Marceliny. Na scenie pojawiła się młoda wokalistka wraz z zespołem JUNE. Podczas energetyzującego występu usłyszeliśmy m.in. utwory „Tatku” i „Shake it Mama”, czyli retro-popowe wykonania łączące w sobie elementy soulu i R'n'B, które znalazły szczere uznanie wśród publiczności.

 Koniec koncertu i ponowne pojawienie się Leszka Stanka zasygnalizowały długo wyczekiwany moment, główny pokaz tej „nocy”. Na wybieg wkroczyły modelki. Znakomita choreografia, budowała napięcie wśród widzów, którzy jednocześnie byli aktorami tego modowego spektaklu. Kolekcję Małgorzaty Dudek można określić jako ideologiczną historię na temat tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Japonii. Zdecydowanie największą uwagę przykuły sylwetki kończące to niekonwencjonalne widowisko. Podczas finału pokazu zobaczyliśmy Ramonę Rey i Anię Piszczałkę ubrane w kontrastujące ze sobą sukienki, a brawom ze strony gości wydarzenia nie było końca. Pokaz inkrustował taneczny performance, a jego zakończeniem była oczyszczająca mgła wodna wydobywająca się ze stroju prezentowanego przez Anię Piszczałkę.

 Kolejna część wieczoru - to czas na rozmowy w kuluarach i wywiady z gwiazdami wydarzenia, a także zapoznanie się z malarstwem Anny Halarewicz. Prace malarki inspirowane modą wzbudziły duże zainteresowanie i wywołały wiele pozytywnych komentarzy. Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. aktorka Anita Sokołowska, uznani projektanci Marcin Giebułtowski i Michał Starost, młodsze pokolenie designerów czyli Alicja Antoszczyk, Gaweł Grzegórski oraz Agata Krajewska, a także dziennikarze, blogerzy i krytycy modowi. Jak zapowiadają organizatorzy, następna edycja po raz kolejny będzie połączeniem niekonwencjonalnej w kontekście pokazu mody przestrzeni, muzyki, dobrej sztuki oraz talentu jednego z młodych, polskich projektantów.

Modnaseniorka.pl stara się przedstawiać Wam również imprezy kierowane do młodszego pokolenia, gdyż tak naprawdę moda nie ma wieku, a wybór i tak zależy ostatecznie do nas samych.

 

Zobacz: materiał filmowyOpracowanie: modnaseniorka.pl na podstawie materiałów prasowych organizatora Word&Mind Fashion Advertising
Zdjęcia:
Word&Mind Fashion Advertising