Nowe technologie i eSenior, czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013 realizuje projekt eSenior czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi. W ramach projektu do końca grudnia 2013 będą prowadzone na działania aktywizujące Seniorów za pomocą nowych technologii.

Projekt wyłonił grupę 30 Animatorów Integracji Cyfrowej, która prowadzi obecnie zajęcia z osobami starszymi. Spotkania mają na celu wprowadzenie seniorów w świat komputerów i Internetu. Działania animatorów realizowane są przy udziale Punktu Wsparcia Seniora działającego w Ośrodku Nowolipie, który udziela indywidualnych porad z zakresu wykorzystania nowych technologii. Każdy zainteresowany uzyskaniem wsparcia może przyjść i otrzymać odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Dodatkowym działaniem zaplanowanym w ramach projektu jest Warszawski Tydzień Seniora. Podczas cyklu 7 dniowych spotkań w dniach 2-8 grudnia, seniorzy będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności teleinformatycznych, jak również poszerzenia swojej wiedzy na temat wykorzystania Internetu. Cykl zaplanowanych spotkań będzie obejmował warsztaty tematyczne, gry i zabawy z Internetem oraz uzyskanie wsparcia w ramach organizowanych punktów konsultacyjnych.

 Spotkania zostaną zorganizowane i poprowadzone przez realizatorów projektu eSenior, animatorów uczestniczących w projekcie oraz Latarników Polski Cyfrowej. Tydzień zostanie uroczyście zainaugurowany podczas konferencji otwarcia, która odbędzie się w dniu 2 grudnia br. o godz. 13.00, w Klubie Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23.
 


Tekst i zdjęcia: materiały prasowe