Nowości fitness dla zdrowia i urody Modnej Seniorki

Często brakuje Ci motywacji. Niekiedy sama myśl o gimnastyce budzi w Tobie niechęć. A czy wiesz, że nowoczesne siłownie są również miejscem przyjaznym seniorom? Niektóre z nich wprowadzają usługi dedykowane stawom, plecom, czy podniesieniu wydolności. Doświadczeni instruktorzy oraz odpowiednio dobrane sprzęty do ćwiczeń wydobędą z Ciebie to co najlepsze, dodając sił, ujmując lat.

W warszawskim Klubie Holmes Place Premium Klubowicze już teraz mają okazję poznać cztery nowe usługi, przez cztery miesiące zupełnie za darmo. Testując urządzenia do ćwiczeń mogą wzmocnić mięśnie pleców, poprawić technikę pływania lub zniwelować bóle stawów ograniczające sportową aktywność. Siłownia otrzymała specjalny certyfikat jakości Spinningu®, co gwarantuje wysoką jakość zajęć - bezpieczny i wydajny trening pod okiem najlepszych instruktorów. Poniżej przedstawiamy te nowości, których warto spróbować nie poddając się jesiennemu znużeniu. Samej strach? Zabierz ze sobą przyjaciókę, córkę, wnuczkę lub Twojego Seniora!

Drabinka "Jacobs Ladder"
Jeśli chcesz wzmocnić całe ciało i zwiększyć wydolność, ale masz problemy ze stawami lub narzekasz na ból pleców i boisz się tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, wypróbuj drabinkę Jacobs Ladder. Urządzenie to daje świetne efekty kondycyjne bez narażania stawów na niebezpieczne obciążenie. Drabinka automatycznie dostosowuje się do prędkości ćwiczącego, indywidualnie dobierając tempo do potrzeb i kondycji.

Ławka treningowa "Vasa Swim Trainer"

Jeśli Twoją pasją jest pływanie, które wysmukla ciało, zwiększa wydajność organizmu i wzmacnia wszystkie partie mięśni, ale zastanawiasz się czy Twoja technika pływacka nie wymaga korekty, bo chcesz aby Twój trening pływacki był zarazem efektywny i bezpieczny - sprawdź to wspólnie z trenerem na ławce treningowej Vasa Trainer. Jest to sprzęt treningowy używany przez mistrzów pływackich. Dzięki niemu ćwiczący może angażować te same grupy mięśniowe, co podczas tradycyjnej sesji pływackiej w basenie, bez wchodzenia do wody,pozwalając błyskawicznie wychwycić i wyeliminować błędy, które podczas pływania w wodzie mogą pozostać niezauważone, ograniczając wyniki treningu.

 Ćwiczenia z pulsometrem – elektronicznym trenerem personalnym

Zastanawiasz się czasem, jak wydajny jest Twój każdy trening i jakie wyniki osiąga Twój organizm? Jeśli tak, to masz teraz możliwość ćwiczeń z Pulsometrem Suunto Fitness Solution, który Klubowicze siłowni mogą wypróbować nieodpłatnie przez cztery miesiące. Pulsometry monitorują i analizują trening zespołowy lub indywidualny. Zestaw pasków piersiowych z czujnikami tętna, pozwala na rejestrację intensywności treningu. Dzięki temu instruktorzy dostosowują na bieżąco intensywność treningu. Po zakończeniu każdych zajęć, Suunto Fitness Solution tworzy indywidualny raport dla każdego uczestnika z podsumowaniem treningu oraz wskazówkami na kolejne sesje. Raport jest wysyłany automatycznie dla każdego uczestnika za pomocą e-mail zaraz po zakończeniu treningu.

Spinning – jakość zajęć potwierdzona certyfikatem
Chcesz poprawić wydajność organizmu i spalić kalorie na zajęciach spinning? Tu zrobisz to bezpiecznie, gdyż siłownia posiada certyfikat Spinningu®, który uzyskują kluby prowadzące zajęcia na opatentowanych rowerach Spinner. Jeśli nazwa "spinning" nic Ci nie mówi, spieszymy z wyjaśnieniem, iż są to ćwiczenia na rowerach stacjonarnych, podczas których instruktor narzuca tempo jazdy poprzez odpowiednio dobraną muzykę.

A więc... pakuj torbę treningową! Bo gdy aura przestanie sprzyjać słonecznym spacerom Nordic Walking, może warto pobiegać w fitness klubie?

 

Tekst: mat.prasowe

Opracowanie: modnaseniorka.pl

Zdjęcia: Dreamstime.com, mat. prasowe