Opowieści przy herbacie dla szczęśliwych w każdym rozmiarze - poleca Modna Seniorka

20.01.2012

W chłodne dni ciepła herbata koi bardziej niż kieliszek wina. Co przynosi większe upojenie i czy można schudnąć nie tracąc przy tym dobrego humoru? Tego dowiesz się z książek, które na długie zimowe wieczory poleca Modna Seniorka. A dla Pań biorących udział w konkursie kulinarnym - szansa na ich zdobycie!

Poniżej przedstawiamy Wam dwie pozycje, z których pierwsza jest pełną uroku opowieścią o triumfie nadziei, a druga bojowym i zabawny manifestem przeciwko dietowemu szaleństwu. Książki wydane nakładem wydawnictwa Prószyński Media są również do zdobycia w naszym konkursie na najciekawsze przepisy kulinarne i zostały ufundowane przez Wydawcę specjalnie dla  Modnych Seniorek!

 

Zobacz konkurs:

Kolorowo, konkretnie i słodko. Weź udział w kulinarnym konkursie Modnej Seniorki!

Darien Gee
Herbaciarnia Madeline

Julia Evarts i jej pięcioletnia córka Gracie znajdują na ganku zaskakujący prezent: kawałki chleba przyjaźni amiszów i liścik: „Mam nadzieję, że będzie smakowało”. Do prezentu dołączone są przepis na chleb oraz zachęta, by podzielić się nim z przyjaciółmi. Po namowach córki Julia wręcza torebki chlebowego zakwasu Hannah de Brisay, wiolonczelistce, której kariera i małżeństwo gwałtownie się skończyły, i Madeline Davis, która niedawno otworzyła w Avalon salon herbaciany. Właśnie w salonie herbacianym Madeline między kobietami rodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni ich życie...

Darien Gee jest pisarką, żoną i matką trójki dzieci. Łatwo się uzależnia, trzy z jej największych nałogów to: pisanie, czekolada i chleb przyjaźni amiszów. Darien Gee jest również autorką trzech powieści wydanych pod pseudonimem Mia King.

Data wydania: 15.11.2011
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 504
Cena detaliczna: 38,00 zł
ISBN: 978-83-7648-985-8                                                       

Sabine Asgodom

Życie jest za krótkie, by jeść suchary
Szczęśliwa w każdym rozmiarze


Wiele kobiet pogodziło się z tym, że waga ma wpływ na ich humor. Akceptują dyktaturę bycia szczupłą i same siebie karzą, jeśli popełniły „grzech”. A zaczyna się już od dwóch, trzech kilogramów za dużo. Dziewięćdziesiąt procent kobiet uważa, że są za grube. Co druga jest właśnie na diecie. "Koniec z tym absurdem" – postuluje Sabine Asgodom. Sama od lat w formacie XL, pokazuje w zabawny sposób, jak kobiety mogą odzyskać miłość, chęć i lekkość, niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań obecnie noszą. Po tym jak Sabine Asgodom wyzwoliła się od społecznego wyobrażenia norm, przymusów dietowych i panującego szaleństwa szczupłej figury, pełną garścią czerpie z życia, wykorzystując swoje talenty. Takim szacunkiem dla siebie i radością życia udaje się jej zarazić inne kobiety.

Sabine Asgodom jest jedną z najbardziej znanych mówczyń i psychotrenerek kadry zarządzającej w obszarze niemieckojęzycznym. Mając niezwykłe wyczucie trendów, Sabine Asgodom rozwinęła i spopularyzowała na początku lat 90-tych pojęcie auto-PR.

Data wydania: 08.11.2011
Oprawa: miękka
Format: 148 x 208 mm
Liczba stron: 224
Cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN: 978-83-7648-980-3

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe