Piąta Pora Roku - film o miłości w jesieni życia

Już 26 grudnia zagości w kinach „Piąta Pora Roku” - polska propozycja dla dojrzałego widza, mówiąca o miłości w jesieni życia. Wyborowa obsada aktorska jest gwarancją znakomitej zabawy. Na dużym ekranie m.in. Ewa Wiśniewska oraz Marian Dziędziel. Film nagradzany na festiwalu w Gdyni oraz w Kairze.

„Piąta Pora Roku” w reżyserii Jerzego Domaradzkiego to szczerze wzruszająca i  zabawna opowieść  o nie pierwszej miłości w doborowej obsadzie: Ewa Wiśniewska, Marian Dziędziel i Andrzej Grabowski. Główni bohaterowie „Piątej Pory Roku” pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich doświadczenie życiowe. Zbliża ich do siebie samotność i wspólna podróż nad morze, podczas której odnajdują łączące ich emocje. Znikają początkowe uprzedzenia, nawiązuje się między nimi nić sympatii i zrozumienia, a być może rodzącego się uczucia.

„Postanowiłem zaryzykować i zrealizowałem film, którego bohaterami są ludzie w jesieni życia,  z  przekonaniem, że są widzowie, którzy czekają na taki polski film i wybiorą się do kina. Nie ma w  tym filmie  epatowaniem scenami erotycznymi i przemocą. Film pokazuje ludzi sympatycznych, przyjaznych oraz posiadających dużo poczucia humoru. Jest wiele niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów  akcji. Wyborowa obsada aktorska jest gwarancją znakomitej zabawy. Zapraszam do kin”. Jerzy Domaradzki.

W książce „Aktorki” Łukasza Maciejewskiego, Ewa Wiśniewska tak mówi o swojej roli w „Piątej Porze Roku”: „To prawdziwa rzadkość – kino o ludziach, którzy mają trochę więcej niż dwadzieścia, trzydzieści lat. Z Marianem Dziędzielem gramy parę, która jest już w takim wieku, że wydawałoby się, że nie ma prawa do marzeń, a jednak ich również dopada niezaplanowana, piąta pora roku. Miłość poza sezonem.”

Marian Dziędziel, który za rolę w tym filmie dostał nagrodę dla najlepszego aktora na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze, tak mówi o tym filmie: „Film o ludziach w moim wieku, którzy rozumieją co to jest prawdziwe uczucie i jak można się nim cieszyć. Wzruszający film dla każdego.”

Film zbiera bardzo pozytywne recenzje, a starsi widzowie są zachwyceni:

„Prosta, dobrze zagrana, z właściwymi proporcjami humoru i wzruszenia” Twój Styl
„Urokliwe, prostolinijne i autentycznie zabawne” Interia.pl
„Koncert gry aktorskiej” Portal filmowy
„Polskie Wożąc panią Daisy” Stopklatka.pl
„Uwodzi” Onet

Zapraszamy do kin od 26 grudnia 2012 roku.

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe