Pora na wrocławski Klub Seniora

21.10.2011

Aktywizacja seniorów i pokazanie, że życie na emeryturze może być pełne radości – takie cele stawia przed sobą Klub Seniora DOM. W tym tygodniu uroczyście rozpoczął on swoją działalność we Wrocławiu, zapraszając na otwarcie specjalistów od zdrowia i urody.  Nie zabrakło także akcentów sportowych oraz magicznych atrakcji.

Ponad dwustu seniorów, którzy przybyli na inaugurację, mogło skorzystać z porad fizjoterapeuty, jak również konsultacji kosmetycznych. Na klubowiczów czekali też trenerzy, którzy radzili, jak aktywnie spędzać wolny czas i pokazywali, jak prawidłowo uprawiać nordic walking. Pomiędzy kolejnymi konsultacjami z ekspertami rozrywkę zapewniał iluzjonista. To wydarzenie było doskonałą okazją dla seniorów, by się spotkać i podyskutować. – Zaletą tej inicjatywy jest przede wszystkim zaangażowanie osób starszych i stworzenie im zaplecza do spotkań. – mówi Janina Ostrowska, seniorka obecna na uroczystym otwarciu Klubu Seniora DOM we Wrocławiu. – Dużym atutem całego przedsięwzięcia jest jego organizacja w centrum miasta, do którego łatwo nam dotrzeć – dodaje.

Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne, a w comiesięcznych spotkaniach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani seniorzy. W programie są zazwyczaj warsztaty, dyskusje i wykłady. Organizowane są też porady medyczne, konsultacje z lekarzami, bezpłatne badania krwi czy słuchu. Tematy w dużej mierze wybierają sami seniorzy. – Podejmujemy zagadnienia, które seniorzy uznają za ważne: zdrowie, podróże, doskonalenie swoich umiejętności. Sama geneza powstania Klubu Seniora DOM opiera się również na konsultacjach z tą grupą osób. Chcemy, by Klub był miejscem tworzonym przez seniorów i dla seniorów – komentuje Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM, który wspiera działanie Klubu. Każdy Klubowicz otrzymuje też Kartę Klubu, która upoważnia do atrakcyjnych rabatów u firm partnerskich Funduszu Hipotecznego DOM.

– Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom seniorów. Dlatego powołaliśmy do życia Klub Seniora DOM, który w Warszawie cieszy się bardzo dużą popularnością. Postanowiliśmy rozszerzyć działalność Klubu na kolejne miasto, a ponieważ wrocławscy seniorzy są prężną i coraz liczniejszą grupą, zdecydowaliśmy się kontynuować inicjatywę właśnie tutaj – mówi Robert Majkowski . Klub Seniora DOM to jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Fundusz Hipoteczny DOM z myślą o osobach starszych. Od początku istnienia, a więc od 2009 roku, działa on na rzecz aktywizacji i edukacji seniorów, prowadząc wykłady, sponsorując wydarzenia senioralne i wspierając osoby starsze.

 

Tekst i zdjęcia: mat.prasowe