Seniorada na szóstkę z Karolem Strasburgerem

Dnia 27 maja odbyła się szósta z kolei Seniorada, która jak zwykle zasłużyła na jak najwyższą notę. Tym razem gościem specjalnym był Karol Strasburger. Znany i lubiany aktor nie tylko przywitał licznie zgromadzonych uczestników imprezy, ale również wziął udział w rajdzie Nordic Walking. Tańce, zajęcia artystyczne, muzyczne oraz rozrywka umysłowa - to wszystko i o wiele więcej w naszej relacji!

W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, redakcja Modnej Seniorki uczestniczyła w Senioradzie na warszawskim AWF-ie, obejmując imprezę patronatem medialnym. Piękna pogoda sprzyjała nie tylko robieniu zdjęć, ale przede wszystkim ruchowi na świeżym powietrzu. Ten niezwykły dzień rozpoczął się rajdem Nordic Walking, którego honorowym uczestnikiem był Karol Strasburger.

 


Wiek zawodników marszu był zróżnicowany. Mieliśmy więc "młodszych" - instruktorów oraz 86-letnią, aktywną seniorkę i 70-letniego, wysportowanego seniora. Po rajdzie, o godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Seniorady 2012.  Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji prof. nzw. dr hab. Marian Kowalewski oraz prof. nzw. dr hab. Ewa Kozdroń zaprosili do wspólnej, aktywnej zabawy.
 


Wśród zajęć ruchowych można było zobaczyć konkurencje mniej lub bardziej popularne wśród seniorów takie jak np.: łucznictwo, badminton, kręgle, konkurencje z piłką, ale także te, które cieszą się popularnością na tanecznych parkietach.

 


Taniec w parach lub indywidualny, któremu towarzyszyły występy zespołów muzyczno-woklanych oraz egzotyczne rytmy bębnów - zdecydowanie w największym stopniu angażował ciało i ducha.
 


Dla spragnionych gimnastyki umysłu redakcja "Rozrywki" przygotowała liczne rebusy i szarady, podczas gdy miłośnicy robótek ręcznych mogli poznawać tajniki origami, decoupage-u, czy robienia biżuterii z filcu. Imprezie ponadto towarzyszyły stoiska wystawców m.in. marki TENA inicjatora kampanii CoreWellness.

Więcej o imprezie, wystawcach i patronatach w naszej zapowiedzi:

Aktywność i zdrowie dla pokoleń - kolejna Seniorada już wkrótce!

Relacja z Seniorady 2011:

Moda na aktywność w pigułce - SENIORADA 2011 – relacja z majowego pikniku


Tekst i zdjęcia: IKR / modnaseniorka.pl