Seniorze weź udział w Olimpiadzie Sportowej

24 maja 2014 w Łazach (woj. śląskie) odbędzie się wielkie święto Seniorów - Olimpiada Sportowa „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach już po raz szósty. Grupą docelową są osoby powyżej 55 roku życia.

Seniorzy będą mogli zarówno wziąć aktywny udział w dyscyplinach sportowych, jak i zagrzewać rówieśników do rywalizacji. Podczas Olimpiady będzie można skorzystać ze wspólnej rozgrzewki prowadzonej pod okiem fizjoterapeutów. Chętni będą mogli również wybrać się do specjalnych punktów fizjoterapeutycznych, w których bezpłatnie, przez cały dzień, udzielane będą porady i pomoc fizjoterapeutów. Podczas rozgrzewki uczestnicy wezmą udział w treningu „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń” – opracowanym przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Podczas całego olimpijskiego dnia dystrybuowany będzie specjalnie przygotowany „Poradnik o Zdrowiu Stawów i Swobodzie Ruchu”, opisujący ćwiczenia i wskazówki jak walczyć z bólem stawów i cieszyć się aktywnością ruchową.

Spodziewana liczba Seniorów biorących udział w zmaganiach sportowych Olimpiady to około 700 osób. Udział w Olimpiadzie jest otwarty dla wszystkich osób 55+, a organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, kajakarstwo, pływanie, tenis ziemny, strzelectwo, przełaje rowerowe czy tenis stołowy.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć także program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowany przez poszczególne Uniwersytety. Jeżeli zatem chcesz dołączyć do olimpijskiej drużyny Seniorów wejdź na stronę www.rozruszajstawy.pl lub zadzwoń pod numer: 0800 007 123. Liczba osób w grupie jest ograniczona.Źródło: materiały prasowe