Sezon koncertowy w Borach Dolnośląskich

15.06.2011

Za nami koncert inaugurujący cykl wydarzeń w ramach festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata” w Zamku Kliczków. To dopiero zapowiedź wielu muzycznych atrakcji, proponowanych tego lata gościom Zamku. W sierpniu, już po raz drugi, odbędzie się tam festiwal Blues nad Bobrem, który od dawna zajmuje stałe miejsce w muzycznym kalendarzu Polski.

Klasyka nie tylko dla koneserów


„Muzyka Dawna – Persona Grata” to wędrowny festiwal muzyczny. Na przestrzeni całego roku odbywają się koncerty, przybliżające ponadczasowy dorobek muzyki klasycznej. Organizatorem jest jeden z najbardziej uznanych zespołów europejskiej sceny muzyki dawnej – barokowa orkiestra Arte Dei Suonatori, współpracująca z najznakomitszymi światowymi muzykami.

W tym roku, impreza po raz pierwszy impreza odbywa się w położonym w sercu Borów Dolnośląskich Zamku Kliczków. Koncert inaugurujący cykl odbył się 14 kwietnia. Zespół Arte Dei Suonatori sięgnął do repertuaru niemieckiej muzyki barokowej, wykonując m.in. kompozycje mistrzów Johanna Sebastian Bacha i Georga Philippa Telemanna. Kolejne cztery koncerty zaplanowane są na maj, czerwiec, wrzesień i październik. Wysłuchamy wtedy innych utworów muzyki barokowej. - Prezentujemy kompozycje autorstwa uznanych klasyków i muzyków niemal zapomnianych – wyjaśnia Justyna Ludwin z firmy Integer S.A., organizującej koncerty w Kliczkowie. - Wydarzenie jest przez to gratką nie tylko dla wąskiego grona koneserów. Celujemy w szeroką publiczność. Zapraszamy każdego, kto doceni piękno dawnych dźwięków.

Od Baroku do bluesa


Festiwal muzyki dawnej to nie jedyna atrakcja muzyczna w Zamku Kliczków tego lata. Między 8. a 15. sierpnia odbędzie się tam kolejna edycja festiwalu Blues nad Bobrem. Ci, którzy w tym czasie zdecydują się odwiedzić Zamek, będą mieli szansę na wzięcie udziału w warsztatach muzyczno-wokalnych pod kierunkiem specjalistów oraz artystów polskiej sceny muzycznej. Nad ich przebiegiem czuwać będą miedzy innymi Krystyna Prońko i Marek Napiórkowski. W programie znajduje się też przegląd zespołów bluesowych, walczących o nagrodę w konkursie im. Tadeusza Nalepy. Do tej pory swoje uczestnictwo zapowiedziało 17 grup z całej Polski, m.in. Thunderhead z Pabianic czy warszawski zespół 20 Mil od Miasta.

 

fot. Z. ZyburtowiczWydarzeniem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert zespołu Pilichowski Band, podczas którego nagrana zostanie płyta DVD. Udział w nagraniu wezmą uczestnicy warsztatów. – Będą mogli przyjrzeć się przygotowaniom do profesjonalnego nagrania, uczestniczyć w nim, zagrać lub zaśpiewać – zachęcają organizatorzy Bluesa nad Bobrem.

Szlachetne dźwięki w luksusowej oprawie


- Tego lata serwujemy prawdziwą ucztę muzyczną – zapowiada Justyna Ludwin z Integer S.A. – Chcemy trafić w gust muzyczny naszych gości. Jednocześnie cały czas stawiamy na wysoki poziom wydarzeń. Naszym atutem jest też piękne położenie Zamku w sercu Borów Dolnośląskich. Odbiór muzyki w otoczeniu przyrody to niezapomniane doświadczenie – dodaje.

Poza ucztą dla ucha i duszy, przygotowaną przez gospodarzy, sam pobyt na Zamku dostarcza wyjątkowych doznań. Odrobinę luksusu zapewnia Centrum Rekreacji i SPA, należące do kompleksu. Z kolei Centrum Jeździeckie i kort tenisowy wychodzą naprzeciw potrzebom entuzjastów bardziej aktywnych form wypoczynku. Bogata oferta skierowana do najmłodszych zachęca do odwiedzin Zamku w rodzinnym gronie. Goście mają też możliwość wynajęcia opiekunki, która zajmie się najmłodszymi, na przykład podczas koncertu.

 

***

Bilety na koncerty w ramach festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata” kupimy w cenie 10 PLN normalny i 6 PLN ulgowy bezpośrednio w kasie Zamku Kliczków. Możemy je też zarezerwować, pisząc na adres guido@post.pl lub telefonując pod numer 603 858 006. W dniu koncertu warto zastanowić się też nad rezerwacją luksusowego pokoju hotelowego. Dokonać tego można poprzez formularz na oficjalnej witrynie Zamku Kliczków: www.kliczkow.com.pl

Zapisy na warsztaty w ramach Bluesa nad Bobrem potrwają do końca czerwca. Koszt pełnego pakietu festiwalowego to 1500 zł. Obejmuje udział w warsztatach, 9 noclegów w Zamku, wyżywienie, basen, saunę oraz ubezpieczenie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.bluesnadbobrem.pl

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Intro Media