Sharley - Instytut Zdrowia i Urody we współpracy z Dress for Success

Magda Bogulak – właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Sharley dba o wizerunek celebrytów w Polsce. Nie raz mogliśmy podziwiać w mediach czynione przez nią metamorfozy kobiet pragnących podążać za najnowszymi trendami w kosmetologii i stylizacji. Teraz będzie też wydobywać piękno z kobiet wykluczonych na rynku pracy – beneficjentek Dress for Success.

Dzielić się sukcesem, czynić dobro i piękno dla kobiet. Te kilka wydawałoby sie banalnych słów, pomaga wskrzeszać najlepsze instynkty. Idea Dress for Success jest bliska misji Sharleya. Pomagamy kobietom odnosić sukcesy i dbać o ich piękno. Tym bardziej chcemy dzielić się naszą wiedzą, kompetencjami i doświadczeniem z kobietami, które tego sukcesu pragną, a potrzebują pomocy na trudnej drodze w pozyskaniu pracy i w dążeniu do niezależności. Wiem, jak wiele na tej drodze zależy od wizerunku zarówno w aspekcie oceny przez pracodawcę, jak i w aspekcie poczucia własnej wartości i kobiecości. A wolontariat? Od zawsze zaszczepiam swoim pracownikom i zaprzyjaźnionym klientkom chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Cieszę się, że podczas spotkań organizowanych wspólnie przez Dress for Success i Sharley udało nam się przekonać do wolontariatu także innych. Zmieniajmy świat kobiet na lepszy! - reasumuje Magdalena Bogulak.

 

Sharley, Magdalena Bogulak - trzecia od lewej, Anika Strzelczak-Batkowska - druga od prawej / fot. modnaseniorka.pl

 

Na spotkaniach Dress for Success zostały zaprezentowane idee stowarzyszenia. Odbyły się też dyskusje i prezentacje nt. trendów w kosmetologii, o makijażu trwałym, o metamorfozach kobiecych, o dbaniu o zdrowie i wizerunek. Pracownicy Sharleya z dużą radością poparli działania Dress for Success i plany, szczególnie te dotyczące wsparcia beneficjentek na Mazowszu. Bowiem już od tej pory dołączyli do grona wolontariuszy i będą razem pomagać kobietom wykluczonym na rynku pracy w powrocie do życia zawodowego.

 

Podpisanie deklaracji wolontariusza Dress for Success / fot. modnaseniorka.pl

 

Niemniej nie zostaną sami. Z ramienia organizacji wspierać ich będzie Anika Strzelczak-Batkowska - dyrektor marketingu DFS w Polsce, która o swojej drodze ku wolontariatowi mówi tak: Jeszcze jako dziennikarka zajmująca się problematyką społeczną od zawsze pomagałam potrzebującym...I pomagać nie przestanę...Podziwiałam działania Dress for Success już w 2009r., kiedy w TVP przygotowaliśmy wspólnie konferencję na Mazowszu, by wesprzeć wtedy po raz pierwszy bezrobotne kobiety z Warszawy, które zwróciły się o pomoc do stowarzyszenia. Od tamtej pory postanowiłam wspierać tą ideę. A dziś jako wolontariuszka jestem Koordynatorem DFS na Mazowszu i pragnę, żebyśmy skutecznie pomagali bezrobotnym kobietom z naszego województwa odnieść sukces życiowy - dla nich samych, dla ich dzieci, dla nas wszystkich, dla których ich los nie jest obojętny... Choć na razie w Warszawie jest nas niewiele wolontariuszy i wspiera nas na razie tylko kilka firm, to mam głęboką nadzieję, że to się wkrótce zmieni - również dzięki pomocy chętnych i otwartych na nasze działania kobiet przedsiębiorczych i ich firm!

Więcej o Dress for Success w naszych materiałach:

Metamorfozy narzędziem w osiąganiu wizerunkowego sukcesu

Kobiety w strojach do sukcesu na warszawskiej konferencji DFS. Mody na wolontariat ciąg dalszy!

W sukience do sukcesu na warszawskim rynku pracy – konferencja DFS

O tym jak w sukienkę ubrać wolontariat czyli Dress for Success na Mazowszu


Tekst: AS
Zdjęcia: modnaseniorka.pl