Siła wieku i pasji na Okęciu – podsumowanie jubileuszowego przeglądu Teraz My!

Prezentacje X Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów już za nami. W dniach 17 i 18 listopada 2012 r. Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury „Włochy” gościła na swojej scenie ponad tysiąc osób.

Zmagania konkursowe, w których zobaczyliśmy 152 prezentacje, trwały od wczesnych godzin rannych, aż do późnej nocy. Występy zaczynały się tuż po godzinie 9.00, podczas gdy ostatni uczestnicy przeglądu schodzili ze sceny nawet po 22.00. Konkursowicze mieli do pokonania nie tylko stres, ale równie często uciążliwość podróży. Niektórzy z nich, aby zdążyć na przegląd zaczynali podróż już o drugiej w nocy. Warto przy tym podkreślić, iż mimo zmęczenia kibicowali również innym wykonawcom.

 

 


Jubileuszowa edycja Teraz My! przebiegała w atmosferze życzliwości i wzajemnej pomocy. W pewnym sensie Teraz My! stało się wydarzeniem rodzinnym i wielopokoleniowym – integrującym działania młodzieży i Seniorów oraz wnuków i dziadków. Większość  wystąpień przedstawiała wysoki poziom artystyczny, dlatego też publiczność z pewnością nie mogła narzekać na nudę!
Pełnych pasji Seniorów oceniało jury w składzie:
Pani Katarzyna Sokołowska – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej
Pani Barbara Dziekan – profesor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi aktorka, piosenkarka
Pani Ewa Kuklińska – wybitna tancerka, choreograf i piosenkarka
Komisja oceniała prezentacje w następujących kategoriach: piosenka, taniec, teatr, kabaret, monodram, recytacja, instrumentaliści, zespoły folklorystyczne.

Wyniki są już dostępne na stronie internetowej Domu Kultury „Włochy”.

 

 


Uroczyste ogłoszenie wyników,  koncert Fainy Nicolas „Ballady i romanse rosyjskie” oraz wręczenie pucharów i dyplomów odbędzie się 24 listopada 2012 r o godz. 12.00 w Okęckiej Sali Widowiskowej  przy ul. 1 Sierpnia 36 A w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Ciekawe...

Podczas przeglądu Seniorzy mogli włączyć się w ogólnopolską akcję „
Oczy są zwierciadłem duszy” skierowaną do wszystkich osób w wieku emerytalnym. W efekcie powstanie mozaika zdjęć oczu, która zostanie przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie ze słowami B.Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu" organizatorzy akcji: Fundusz Hipoteczny Familia I Klub Familia 65+ oraz partnerzy Canon i Dom Kultury „Włochy”, pragną pokazać, że Seniorzy potrafią działać wspólnie w szczytnym celu, wykorzystując mądrość i doświadczenie, które w dzisiejszych czasach jest ich największym dorobkiem.

Zachęcamy do wspólnego udziału w robieniu zdjęć oczu. Samodzielnie wykonane zdjęcia można przesłać na adres biuro@klubfamilia65.pl

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Teraz My!