Ślub i wesele. Bohaterki drugiego planu - mamy i teściowe

18.05.2012

Niewątpliwie najważniejszą osobą podczas całej ceremonii ślubnej jest panna młoda.  Jednak oprócz „młodej” jest całkiem spora grupa pań, które również pragną czuć się i wyglądać tego dnia absolutnie wyjątkowo – mowa o mamie, teściowej i „starszej”. To dość istotny segment rynku ślubnego – bo przynajmniej statystycznie – trzykrotnie liczniejszy niż przyszłe mężatki.

Modna druhna   

Wybór kreacji dla świadkowej jest zadaniem dość karkołomnym. Z jednej strony to przecież na młodej ma skupić się cała atencja weselników, więc jej stój nie może odwracać uwagi, lecz zarazem starsza ma być numerem 2 na weselu – powinna więc dostatecznie wyróżniać się od pozostałych gości. Kreacja druhny musi być dostatecznie wykwintna, wyszukana, ale korespondująca ze stylem sukni ślubnej panny młodej.

 

 

W tym sezonie najmodniejsze kolory polecane dla druhen to: niebieski i navy, koralowy, fuksja, różne odcienie morskiego i turkus, a także słoneczny żółty - wszystkie utrzymane w tonacji pastelowej. Tegorocznym hitem jest krój sukni o sylwetce rybki – chętnie z resztą wybierany w tym roku przez gwiazdy. Oczywiście tradycyjnie niedopuszczalne kolory to czarny i biały. Bardzo modne są wszelkie koronkowe dodatki i wyrazista, ale dobrana ze smakiem, gustowna biżuteria.   

Modna mama, modna teściowa   

- Wśród propozycji dla mam przyszłych młodych polecamy klasyczne kreacje z bolerkiem, w spokojnych, twarzowych kolorach oraz stonowane dodatki. Długość sukni zależy od indywidualnych preferencji. Zasada, która w tym wypadku obowiązuje brzmi: ma być elegancko, ale komfortowo. Na pewno zbyt krótka suknia nie jest wskazana, ale nie jest powiedziane, że mama nie może pozwolić sobie na odrobinę kontrolowanego szaleństwa –  mówi Patrycja Sobolewska, manager salonu La Mariee w Białymstoku

Dla pań, które ponad wszystko cenią sobie wygodę, proponujemy suknie z jersey`u, wybierane przez kobiety na co dzień gustujące w stylu nieoficjalnym, casualowym i sportowym. Jeżeli uroczystość została zaplanowana na lato, warto zdecydować się na żywe i jasne kolory, które dodadzą mamom uroku i tchną w nie dodatkowy, pozytywny zastrzyk energii. 

 

Przeczytaj także:

Żakiet z krótkim rękawem propozycją na ciepłe dni

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe