Światowa moda w Wiedniu - Vienna Fashion Week

Wprawdzie za najbardziej prestiżową i najważniejszą ze wszystkich europejskich Fashion Weeks uchodzi impreza paryska,  wiedeński Tydzień Mody, Vienna Fashion Week, z roku na rok staje się imprezą coraz bardziej konkurencyjną. Aby zetknąć się z prawdziwym światem mody nie trzeba udawać się do Francji, można odwiedzić o wiele bliższą austriacką stolicę.

Jeszcze nie tak dawno, Austria nie mogła pochwalić się własnym wydarzeniem typu fashion week, ale od pięciu lat to się zmieniło. Vienna Fashion Week już po raz kolejny dostarczy wiedeńskiej metropolii mnóstwa splendoru oraz wszelkich kolorów przed zbliżającą się jesienią. Od 11 do 15 września 2013 roku międzynarodowi i lokalni projektanci zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Tegoroczny program obejmuje 80 nazwisk projektantów oraz 60 pokazów mody. Wśród nich takie marki austriackie jak Elfenkleid, Tiberius, Anelia Peschev, Michel Mayer, Mark&Julia, Pitour oraz Sabine Karner. To wszystko w stylowej wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. Vienna Fashion Week dodatkowo daje możliwość przymierzenia oraz zakupienia prezentowanych kreacji przy stoiskach w Quartier21.

Inny oryginalny projekt związany z modą w Wiedniu to „Metro-Boutique”. Ten specjalny pokaz mody odbędzie się 26. września w godzinach nocnych (00.45 – 04.00) na peronie stacji metra Volkstheater w centrum Wiednia. Podziemny wybieg ma aż 110 m długości!Tekst: materiały parsowe
Zdjęcie: Copyrights ALWA PETRONI Mag. Astrid Luise Warter-Petroni