Targi Aktywni 50+. Dzień z życia stoiska nr 30

Hala Torwar, stoisko numer 30. Właśnie to miejsce szczególnie upodobali sobie seniorzy podczas Targów Aktywni 50+. We wtorek 25 września w modzie była tu edukacja i wizerunek, podczas gdy w środę reanimowano wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy. Skutecznie i praktycznie. Patronat nad wydarzeniem objęła modnaseniorka.pl

Wśród wielu stanowisk, na których prezentowano oferty kulturalne, handlowe, czy finansowe, zdecydowanie wyróżniało się to jedno – stoisko numer trzydzieści. I choć ukryte na końcu korytarza, zyskiwało dzięki temu dodatkową przestrzeń, która jak się okazało była niezbędnie potrzebna. Pierwszy dzień „trzydziestki” z obecnością stylistek Akademii 50+ tylko bowiem zaostrzył apetyt na poznanie modnych sztuczek dojrzałej kobiety. Dlatego też już nazajutrz stoisko przeżyło prawdziwe oblężenie. Trzy kobiece projekty: Dress for Success wraz z Evolutio Anika oraz modnaseniorka.pl sprowadziły do jednego mianownika edukację i wizerunek, oferując przybyłym na stoisko paniom kilka sposobów na odnalezienie własnej drogi rozwoju. Przybliżono zatem idee wolontariatu DFS wraz z możliwościami czynnego w nim uczestnictwa, ofertę szkoleń realizowanych przez kobiety i dla kobiet, jak również omówiono na przykładach rolę dress codu w rozmowach biznesowych, urzędowych, o pracę itp. Wolontariuszki DFS zaprezentowały trzy oblicza białej bluzki, podczas gdy obecna na stoisku wizażystka Agnieszka wykonywała nieodpłatny makijaż wszystkim chętnym paniom.

 

 

Trzeci dzień stoiska nr 30 obfitował natomiast we wrażenia zupełnie innego rodzaju. Tym razem wątkiem wiodącym była pierwsza pomoc przedmedyczna realizowana przez ratowników medycznych z firmy Medu. Co godzinę obywały się pokazy z użyciem fantomów dorosłych i dzieci, zestawów do pozoracji ran, zaprezentowano sposób działania defibrylatora AED a wszystko to przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, która czynnie uczestniczyła w prezentacjach. Tego dnia gościem stoiska był również prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich dr Andrzej Byrt, który na fantomie małego dziecka ćwiczył sposoby skutecznego zapobiegania zadławieniu. Poza pierwszą pomocą pediatryczną, jakże przydatną babciom i dziadkom w opiece nad wnukami, ratownicy medyczni pokazali dźwignie i chwyty niezbędne przy pielęgnacji osoby chorej lub niedołężnej.

 


Targi Aktywni 50+ na warszawskim Torwarze zostały zorganizowane po raz pierwszy, choć warto przy tej okazji wspomnieć, iż impreza odbywa się już cyklicznie w Poznaniu. Najbliższa, kolejna edycja przewidziana jest na 16-17 marca 2013.
 
Targom Aktywni 50+ towarzyszyła Konwencja "Międzypokoleniowe Dni Aktywności" - wydarzenie przygotowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Kultury i Ministerstwem Zdrowia, w ramach wydarzeń Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. 

 

Tekst i zdjęcia: modnaseniorka.pl