Walentyka dla Modnych Seniorek od SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce dziękuje za oddanie, zaangażowanie i wsparcie jakie podopieczni otrzymują od wyjątkowych darczyńców jakimi są osoby po 55 roku życia. Z tej właśnie okazji Modna Seniorka otrzymała specjalną Walentynkę w podziękowaniu dla wszystkich Seniorów, którzy już od 30 lat dzielą się sercem z dziećmi opuszczonymi i osieroconymi.

Duże grono regularnych darczyńców jakimi są osoby po 55 roku życia pokazuje, że z potrzebującymi najczęściej dzielą się Ci, którzy nie są bogaci w znaczeniu finansowym, ale są bardzo bogaci w doświadczenia życiowe.

W tym roku Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce obchodzi jubileusz 30 lat działalności. W przeciągu tych lat powstały cztery Wioski SOS, w których schronienie znalazły najbardziej potrzebujące dzieci. Pierwsza Wioska Dziecięca SOS w Polsce powstała w Biłgoraju. Jedną z podopiecznych, która obecnie mieszka właśnie w Wiosce SOS jest Natalka.

 


Natalka, ma jedynie 4 lata, ale jej bagaż życiowych doświadczeń sprawia, że wydaje się dużo starsza. Urodziła się jako najmłodsza siostra czwórki swojego rodzeństwa. W tym krótkim czasie swojego życia poznała uczucie głodu, zimna oraz braku opieki ze strony dorosłych. Biologiczna Mama Natalki nie pracuje oraz boryka się z problemem narkomanii. Dzieci nie miały w domu obiadów, ani ciepłych ubrań, nie mogły też liczyć na wsparcie matki. Dziś Natalka nie może uwierzyć, że domowe pierożki przygotowywane przez Mamę SOS są takie pyszne, ani że w zimie nie trzeba marznąć, ponieważ ulubiony puchowy kombinezon sprawdza się nawet podczas największych mrozów.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest pozarządową organizacją dobroczynną, która pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin zagrożonych rozpadem. Głównym celem organizacji jest wyrównywanie szans oraz zapewnienie potrzebującym dzieciom bezpiecznej przystani.
 

 

Opracowanie: modnaseniorka.pl