Warszawskie SENIORALIA 2011 za nami!

24.10.2011

Chłodny jesienny weekend, a w Bibliotece Narodowej ciepłe przywitanie podczas kolejnej edycji Senioraliów. Przedstawiciele lokalnych władz, stowarzyszeń, UTW zapewnili zarówno szeroki kontekst intelektualny, jak i dobrą zabawę. Występy artystyczne, panele dyskusyjne, porady specjalistów spotkały się z gorącym przyjęciem również w tym roku.

Już w godzinach przedpołudniowych wieszaki w szatni Biblioteki były pełne okryć przybyłych seniorów, oczekujących wydarzenia, które według przedstawionego planu zapowiadało się nader atrakcyjnie. Redakcja Modnej Seniorki jako patron medialny Senioraliów stała się na ten czas oczami i uszami naszych Użytkowniczek. Trzeba bowiem przyznać, że działo się sporo. Stoiska Uniwersytetów Trzeciego Wieku prezentowały nie tylko osiągnięcia i ofertę edukacyjną, ale także umożliwiały bieżącą ich obserwację w Sali Widowiskowej.

 


Deklamacje, śpiewy, tańce  zachęcały do aktywnego uczestnictwa w dedykowanych zajęciach na wybranym UTW. Nam do gustu szczególnie przypadł występ zespołu tanecznego "Senior Show" w wykonaniu Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Dziewczyny 50+ pokazały, iż każda z nas może być "Dancing Queen", jeśli tylko tego chce! Niezwykle energetycznie zaprezentował się również zespół "Ożarowskie Kumoszki", serwując dawkę dobrego, pokoleniowego humoru.

 


Na stoiskach widzieliśmy również  prace plastyczne: koronki, wycinanki z papieru (UTW z Łowicza), dorobek literacki i malarski seniorów, wystawy zdjęć, własnoręcznie kaligrafowane kroniki oraz wiele innych atrakcji, o których zawsze chętnie opowiadali przedstawiciele poszczególnych jednostek. Na Senioraliach gościła także Pani Gołda Tencer oraz UTW Fundacji Shalom, zapewniając wymiar międzykulturowej wymiany informacji.

 


Jak co roku nie zabrakło bezpłatnych porad dietetyków, badań lekarskich, czy informacji dla urody seniorek w kontekście zarówno makijażu, jak i sprawdzania poziomu nawilżenia skóry. O bezpieczeństwie seniora mówił przedstawiciel prewencji Policji, a poza gmachem Biblioteki, można było skorzystać z krótkiego kursu nordic walking. Przy herbacie i drożdżówce, na siedząco lub w plenerze, tego dnia wszystkie opcje zachęcały do aktywnego uczestnictwa w Senioralich.

Do zobaczenia za rok!

 

Tekst i zdjęcia: Izabela Koptoń-Ryniec / modnaseniorka.pl