Wiedeński Festiwal Tańca Współczesnego ImPulsTanz 2012

Podczas gdy wszyscy udają się nad morze albo też szukają odpoczynku i wrażeń pod palmami dlaczego właściwie nie wybrać się do miasta kultury jakim jest Wiedeń? Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego ImPulsTanz 2012 otwiera podwoje już dziś!

Przez pięć tygodni, dokładniej od 12 lipca do 12 sierpnia 2012, znakomici tancerze oraz choreografowie zadbają by Wiedeń stał się światowym centrum tańca. Organizatorzy tego międzynarodowego festiwalu przedstawili już program tegorocznej edycji, która obejmuje 50 produkcji oraz około 180 warsztatów, w ramach których zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w tańcu współczesnym. Inauguracja festiwalu - 12 lipca, odbędzie się na scenie w wiedeńskim Teatrze Odeon z udziałem kanadyjskiej legendy tańca, Benoit Lachambre oraz charyzmatycznej tancerki i śpiewaczki Clary Furey. Panie zaprezentują tym razem „Chutes Incandescentes“. Do połowy sierpnia odwiedzą Wiedeń również inne gwiazdy tańca m.in. belgijska ikona tańca Anne Teresa Keersmaeker i Ismael Ivo.

 

fot. ©HermanSorgeloo


14 i 16 lipca na deskach Burgtheater Anne Teresa Keersmaeker wraz z Rosas przy akompaniamencie grupy muzycznej „Ictus“ przedstawią najnowszą inscenizację legendarnego dzieła „Drumming Live“. A 8 sierpnia Ismael Ivo i Johann Kresnik zaprezentują w Teatrze Odeon nowe opracowanie taneczne „Francisa Bacona“.

Ale festiwal ImPulsTanz otwiera swoje drzwi również przed tymi, którzy dotychczas nie mieli nic wspólnego z tańcem. Warsztaty dla amatorów oferują zróżnicowany program. Wszyscy zainteresowani od 4-tego do 94-tego roku życia mogą w nich uczestniczyć. Również Ty, możesz przyjść zobaczyć i spróbować, a przez to stać się cząstką wiedeńskiego świata tańca.


Tekst i zdjęcia: materiały prasowe