Wielkie pranie Gosi Baczyńskiej

W ubiegłą środę 14 października adepci fotografii stanęli przed nie lada wyzwaniem. Na Placu Zamkowym czekało na nich 6 modelek ubranych w zwiewne tkaniny oraz... pralka. Organizatorzy przygotowali dla nich nietypowe zadanie – podczas trwającego ponad godzinę pleneru fotograficznego należało uchwycić piękno modelek, delikatność tkanin oraz w szczególny sposób pokazać zaawansowaną technologię pralki.

Mimo bardzo wietrznej pogody i niskiej temperatury, na miejscu pojawiło się niemal czterdziestu śmiałków uzbrojonych w aparaty fotograficzne. Konkurs Uchwyć Six Motions był otwarty dla wszystkich, dlatego o uczestnictwie nie decydował wiek, doświadczenie lub sprzęt jakim posługiwał się fotograf - wystarczyło zabrać ze sobą głowę pełną ciekawych pomysłów. Każdy miał szansę sfotografowania modelek w wybranych przez siebie ustawieniach. Na plenerze obecna była Gosia Baczyńska - niezwykła projektantka naszej polskiej mody, która wspierała fotografów i podpowiadając w jaki sposób pracować z modelką, aby wydobyć jej piękno oraz podkreślić atuty tkanin. Unikalne kreacje użyte w czasie sesji zostały przygotowane w atelier Gosi specjalnie na tę okazję i odświeżone w pralce LG Big In.

 


Ocenie jury (Gosia Baczyńska, Agata Pospieszyńska - fotograf fashion, Ewa Lis - LG) poddano blisko trzydzieści prac. Zwycięzcą został Marek Mułenko, student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, którego prace zostały wyróżnione za uwydatnienie urody kreacji, dobrą pracę ze światłem oraz najlepsze wykorzystanie elementów tła.

 

Fot. Marek Mułenko Fot. Marek Mułenko


Uczestnictwo w konkursie Uchwyć Six Motions było nie tylko ciekawą przygodą, ale też sporym wyzwaniem - niełatwo jest być kreatywnym i oryginalnym fotografując w tak nietypowych warunkach, dlatego niezmiernie cieszę się, że moje prace zostały wyróżnione. – powiedział Marek Mułenko, zwycięzca konkursu. Niemniejszą satysfakcję przyniósł mi udział w piątkowym pokazie i możliwość sfotografowania od kuchni modowego show skupiającego wokół siebie czołówkę polskiej branży modowej z Gosią Baczyńską na czele. Sama forma pokazu, jako spektaklu rozgrywającego się w podwórzu starej kamienicy była dla mnie kolejnym ciekawym wyzwaniem fotograficznym.

 

Fot. Marek Mułenko

Fot. Marek Mułenko


Zwycięskie prace zostały natomiast zaprezentowane na wysokiej klasy telewizorach LED od LG podczas pokazu mody Gosi Baczyńskiej, który miał miejsce 14 października na jednym z praskich podwórek w Warszawie. Na pokazie były obecne postacie świata mody, mediów i rozrywki – prace Marka Mułenki na pewno nie pozostały niezauważone. Fotograf otrzymał również główną nagrodę, jaką była unikalna szansa na  przeprowadzenie sesji zdjęciowej "backstage" podczas pokazu modowego.Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: materiały prasowe oraz Marek Mułenko (zdjęcia modelek i praskiego pokazu), lead: Rafał Leonarcik