Wybierając się na cmentarz – zabierz torbę!

Odwiedziny miejsc pochówku bliskich, jak co roku, są czasem do zadumy i refleksji. Szykując się jednak na cmentarz pamiętajmy, aby zawczasu przygotować płaszcz oraz jesienne dodatki. Tym razem postawmy na praktyczny aspekt mody i przejrzyjmy szafę pod kątem wygody.

Czytając nasze artykuły jesteście pewnie już doskonale zorientowane, jakie trendy obowiązują tej jesieni. Niemniej wybierając się na groby najbliższych powinnyśmy nie tylko dobrze się prezentować się przed rodziną, ale również musimy zadbać o to, by uprzątając liście, czy zapalając znicze nie sprawić sobie kłopotu z garderobą.

Przede wszystkim nie wkładajmy na siebie ciężkich płaszczy tj. takich, które uniemożliwiają swobodę ruchów. Te najlepsze, choć nie każda z nas je posiada, są wykonane z np. z wielbłądziej wełny. Lekkie i ciepłe nie przegrzewają ciała, gdy aura przypomina bardziej babie lato, niż przenikliwie chłodny listopad. Możemy też zdecydować się na kurtkę wykończoną chociażby modnym, futrzanym kołnierzem (np. na tzw. parkę). Jeśli zobaczysz za oknem słońce, nie zabieraj ciepłego szalika, którego końce mogą Ci przeszkadzać przy nachylaniu się nad grobem, zapalaniu zniczy itp. Zdecyduj się na luźny golf, który otuli, lecz nie przegrzeje. Szalik owszem – ubarwia, ożywia, odejmuje lat, ale na taką wyprawę musi być odpowiednio zawiązany.

Co na głowę? Tu właściwie panuje pełna dowolność. Dobrze, gdy kapelusz, beret, czapka harmonizuje z linią stylistyczną Twojego ubioru i obuwiem. Nie zapomnij o rękawiczkach, bo te niezależnie od pogody przydadzą się na pewno. Może trzeba odświeżyć te ubiegłoroczne i sparować je wzajemnie? Skórzane, z materiału ochronią Twoje dłonie przed chłodem i... zarazkami, których pełno w tak dużej grupie ludzi, jaka będzie odwiedzać miejsca pochówku bliskich. Jak wiemy ręce to jedno z podstawowych źródeł przenoszących bakterie i wirusy.


Torebka. A może wygodna, duża, miękka torba na ramię? Pomieści światła, zapałki, pieczone kasztany, pańskie skórki... Jak będzie duża, to może nie zapomnisz o niej przy grobie i zabierzesz ją z powrotem ze sobą? Pamiętaj, że rokrocznie wiele z nas wraca z cmentarza bez torebki... Jeśli dysponujesz torebką z motywem zwierzęcego printu np. skóry krokodyla, węża wybierz właśnie tę. To hit jesieni! I weź portfel. Najlepiej jeśli będzie miał mocowanie np. na łańcuszku do wnętrza torebki. Tę kwestię możesz także rozwiązać sama, używając do tego celu np. mocnej agrafki, tasiemki, rzemyka itp.

Jak widzicie tym razem Modna Seniorka postawiła przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo. Tak naprawdę te aspekty nie muszą się wzajemnie wykluczać.

 

Zobacz podobne materiały:

Listopad, czyli radość o poranku

Październikowe safari w dodatkach

Wyraziste modele butów na jesień i zimę

Jesień w (za) dużym rozmiarze - oversize w kolekcji Solar

 

Tekst: IKR

Zdjęcie: © Iakov Filimonov | Dreamstime.com