Wyścig Jaszczurów czeka na prace 50-latków

Jeśli sztuka obrazu jest twoją pasją, masz szansę wziąć udział w konkursie dedykowanym osobom dojrzałym. Chowasz w albumie unikatowe zdjęcia? Jeszcze tylko do 20 września przyjmowane są zgłoszenia filmów i fotografii niezależnych twórców, którzy ukończyli co najmniej pięćdziesiąt lat.

„Wyścig Jaszczurów” jest jedyną w Polsce tego typu imprezą adresowaną do osób posiadających poważne doświadczenie życiowe, a nierzadko dyskryminowanych przez organizatorów wielu konkursów ze względu na swój wiek. Honorowy patronat nad Festiwalem objął  Rzecznik Praw Obywatelskich – prof. Irena Lipowicz. Podczas dwóch dni Festiwalu w poznańskim kinie MUZA zostaną zaprezentowane niezależne filmy i fotografie autorstwa osób starszych.

 

 

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się autorzy prac, które nie są realizacjami komercyjnymi. Dopuszcza się jednak filmy i fotografie realizowane przez niezależnych twórców, które współfinansowane są ze środków publicznych, takich jak Polski Instytut Sztuki Filmowej, Regionalne Fundusze Filmowe, Samorządy Gmin, Miast i Województw, a także TVP S.A.  Filmy konkursowe zostaną ocenione jedynie przez publiczność, która w wyniku głosowania przyzna nagrodę „Złotego Jaszczura”. Natomiast jury studenckie przyzna „Studenckiego Jaszczura” najlepszemu, ich zdaniem, filmowi autorstwa osób dojrzałych. Fotografie seniorów oceniać będzie profesjonalne jury.

Organizatorzy czekają na prace konkursowe do dnia 20 września. Filmy i fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać na adres: Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, ul. Turkusowa 3/130, 60 - 658 Poznań. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.jaszczury.org.pl

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe