Z czym nosić cygaretki?

29.05.2012

Cygaretki, obok szeroko lansowanych szortów dla młodzieży, to jeden z popularniejszych trendów na wiosnę/ lato 2012. Ten rodzaj spodni 3/4, z wąskimi, sięgającymi niemal kostek nogawkami, w tym sezonie zastąpił dobrze nam znane „rurki”. Jak nosić cygaretki, by w pełni wykorzystać ich zalety?

Pochodzący z lat 50' fason, swoją popularność zawdzięcza takim ikonom, jak Audrey Hepburn czy Marylin Monroe. Od tej pory regularnie ukazywał się w późniejszych dekadach, zataczając koło pojawiających się trendów w modzie. W tym sezonie cygaretki są absolutnym faworytem wśród fasonów spodni, pojawiając się zarówno w butikach projektanckich, jak i wśród marek sieciowych.

 


Znakomicie prezentują się w parze z obcasem lub koturnem. Dodatkowo, wybierając buty w kolorze „nude” optycznie wydłużymy nogi. Do cygaretek możemy założyć tunikę, bluzkę z szalenie modną w tym sezonie  baskinką lub  fantazyjną, letnią koszulę. Z kolei szczęśliwe posiadaczki długich nóg, mogą z powodzeniem łączyć cygaretki z balerinami lub butami stylizowanymi na męskie. W chłodniejsze dni możemy do spodni założyć także cieliste podkolanówki (jasne skarpetki z koronką w wersji dla wnuczki). Ich kolor powinien korespondować z indywidualnym odcieniem karnacji lub tonacją spodni. Gdy wybierzesz ciemne cygaretki, zdecyduj się na grafitowe, szare lub czekoladowe opakowanie łydki. W ten sposób umiejętnie zatuszujesz "pajączki".

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe

Stylizacja ze spodniami: NIFE