Zielone Święta we wzorach i kolorach

23.11.2010

Bożonarodzeniowa, polska tradycja niezmiennie hołduje białym bluzkom w przeróżnych  kombinacjach. Sezonowo pojawiają się jednak trendy, które maja wpływ na odzieżowy asortyment. Gwiazdka 2010 to powrót do nordyckich motywów w swetrach i dodatkach.

 

Tego roku śmiało możemy sięgnąć  po wzorzyste desenie, tym bardziej, jeśli nawiązują one do stylistyki kojarzonej z Bożym Narodzeniem. Renifery, gwiazdy i gwiazdeczki tym razem nie tylko urozmaicą świąteczne czapki, rękawiczki i skarpety, ale również będą modnym sygnałem na naszych swetrach. W sezonie zimowym 2010/2011 po takie wzory sięgamy nie tylko w święta. Tym razem nosimy je aż do wiosny!

 

modnaseniorka.plPoza białą bluzką i koronkami, które stanowią klasykę ubioru i sprawdzą się podczas każdej świątecznej uroczystości, skupmy się jeszcze na innych kolorach. Zieleń i czerwień to oprócz bieli kolejne barwy, kojarzone z klimatem bożonarodzeniowych spotkań. Butelkowa, czy szmaragdowa zieleń, w satynowym blasku bluzki będzie wyglądać niezmiennie elegancko w świetle choinkowych lampek, a dodatki w stylu bordowej lub czerwonej apaszki dodadzą szyku. Faktury swetrów lub innych matowych materiałów, możemy ożywić cekinami w tym samym kolorze. W przypadku, gdy zakupiona odzież nie spełnia powyższych założeń, póki czas, możemy udać się do pasmanterii i nabyć elementy, które nadadzą indywidualnego rysu naszej kreacji.

 

Święta lubią również złoto, a w tym sezonie szczególnie łączone z wielbłądzim brązem.  Błyszczącym dodatkiem może być również pasek, torebka, czy szal ze złotą nitką na tle równie modnego, kontrastowego, czarnego aksamitu  marynarki. Wspomniane dodatki posłużą jednakowo w karnawale, tak więc dokonując zakupu skupmy się na jakości, aby zapewnić detalowi kolejne wielkie wyjścia.

 

I jeszcze jeden drobiazg, który zaczął niedawno funkcjonować poza gotową odzieżą – futerka. Co prawda w szafie seniorki, kryje się zapewne niejedna szlachetna etola, lecz tym razem na myśli mamy również kawałki futerek doczepiane do odzieży np. szpilą lub agrafą. Jeśli więc dysponujemy choćby skrawkiem, możemy go wykorzystać w autorskiej stylizacji np. torebki.

 

Okres przedświąteczny lśni i skrzy, wpuśćmy więc do naszej szafy trochę światła, jeszcze zanim zapalimy lampki na choince. Powitajmy godnie nadchodzący czas, celebrując dar przemiany, jaki zapewniają Święta.

 

Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec 

Zdjęcia: modnaseniorka.pl, dreamstime.com