Zrób coś dobrego dla Bliskiego w Internecie!

Ponad 9 milionów Polaków nie potrafi korzystać z internetu i nie ma motywacji, by go poznać. Dla Modnych Seniorek sieć nie ma tajemnic i dlatego na równi z młodymi mogą w niej konkurować! Jeśli jednak w Twoim otoczeniu jest inaczej, zobacz jak można to zmienić.

Z inicjatywy UPC Polska powstała super prosta aplikacja, Internet Starter, która stwarza nowe możliwości na poznanie wirtualnego świata przez osoby nie potrafiące poruszać się po sieci. UPC od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne, które pomagają osobom dojrzałym dołączyć do społeczności internetowej, a tym samym prowadzą do poprawy jakości ich życia i zmniejszenia poziomu wykluczenia cyfrowego w Polsce. Operator chce zachęcić osoby młode, jak i te z doświadczeniem w sieci, do uczestnictwa w akcji „Zrób coś dobrego dla Bliskiego”.

 


 
Nowe technologie są dla wszystkich, nie tylko dla młodych. Umiejętność korzystania z internetu jest warunkiem pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym, towarzyskim i kulturalnym, jednak wiele dojrzałych osób nie potrafi się po nim poruszać. Z myślą o nich powstał Internet Starter. Jednocześnie nauka podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu będzie dużo łatwiejsza, gdy pomogą w tym osoby bliskie. Wystarczy godzina naszego czasu, by w dostępny sposób pokazać bliskiemu, jak komunikować się przez internet, rozwijać pasje, a nawet znaleźć nowych przyjaciół.

Internet Starter to narzędzie, które sprawi, że korzystanie z internetu będzie banalnie proste i otworzy świat pełen nowych możliwości. Na stronie operatora można stworzyć łatwą i przejrzystą spersonalizowaną stronę z ikonami dla nowego użytkownika Internetu. Dzięki Internet Starterowi nasi bliscy będą mogli z łatwością korzystać z ulubionych stron internetowych. Internet Starter zachowuje ich własny URL (adres strony internetowej), dzięki czemu uzyskają dostęp do sieci z dowolnego komputera. Każdy, kto przygotowuje Internet Starter dla Bliskiego, może zamieścić na nim swoje zdjęcie wraz z informacją, która przypomni nowemu użytkownikowi internetu, że zawsze może zadzwonić do swojego nauczyciela w razie problemu lub pytań.

Internet Starter jest częścią projektu „UPC. Łączymy pokolenia”, którego celem jest zachęcenie młodych osób do nauczania starszaków obsługi Internetu. Do akcji przyłączyli się już Beata Sadowska i Michał Piróg.Tekst i zdjęcia: materiały prasowe