Dla kogo ten dekolt?

27.07.2011

Podobno duży dekolt jest w stanie najlepiej zatuszować krzywe nogi. Teza zabawna, ale modna i prawdziwa, ponieważ krój dekoltu dobrany idealnie do figury podkreśli jej zalety i ukryje mankamenty. Amerykański, hiszpański, karo czy łódka – zobacz, który z nich najlepiej pasuje do Twojej sylwetki. Nie masz odwagi by go pokazać? Zabierz szal!

Skromniejszy do pracy i na oficjalne wyjścia, odważniejszy na imprezy i wyjścia ze znajomymi - dekolt to nieodłączny atrybut kobiecości. Dobrany odpowiednio do szyi, biustu oraz szerokości ramion dodaje elegancji, wdzięku i pewności siebie.

Prosto z Hollywood

Dekolt amerykański, w którym ramiączka wiązane są za szyją, to jeden z najseksowniejszych fasonów preferowanych przez gwiazdy. Jego najsłynniejszą propagatorką była Marilyn Monroe, występująca w białej sukience z dekoltem amerykańskim w pamiętnych scenach ze "Słomianego wdowca". Krój ten optycznie wyszczupla, a najlepiej prezentuje się przy piersiach średniej wielkości i wyprostowanej sylwetce.

Serek do pracy


To jeden z najpopularniejszych dekoltów – spotykany w bluzkach, sukienkach i swetrach. Płytki jest idealny na formalne spotkania i do pracy, znakomicie nadaje się jako baza pod żakiet, natomiast głębszy serek lub nawet szpic wyeksponuje piersi i dekolt. Fason ten optycznie wydłuża szyję i nadaje lekkości sylwetce. Królował między innymi podczas wiosennego pokazu domu mody Giorgio Armani.

 

 


Seniorita Carmen

Hiszpański dekolt, czyli carmen, charakterem nawiązuje do pięknych, strojnie ubranych senioritas. Wystarczy wspomnieć fantazyjne stroje Catheriny Zeta-Jones w "Legendzie Zorro", które idealnie podkreślały ramiona aktorki. Carmen wygląda najkorzystniej przy sylwetce klepsydry – wąskiej talii i szerokich biodrach, ponieważ wizualnie równoważy proporcje. Wielbicielki tego fasonu powinny jednak odpowiednio zadbać o wygląd skóry pleców i ramion.
 
Dama karo

Wycięcie w kształcie kwadratu lub prostokąta to właśnie dekolt karo. Jest on stworzony dla kobiet o dużym biuście i krótkiej szyi, którą optycznie wydłuża. Takie geometryczne wycięcie nie wygląda z kolei korzystnie przy szerokich, barczystych ramionach. Wymaga ono także odpowiedniego kroju biustonosza – najlepiej bardotki.

Łódka na wodzie

Dekolt w kształcie łódki jest nie tylko modny, ale także twarzowy. Dyskretnie eksponuje on sylwetkę, nie odkrywając ciała. Powinny go wybierać panie o małym biuście, długiej szyi oraz drobnych ramionach. Ten fason nie sprawdzi się natomiast u osób niskich, ze zbyt szerokimi ramionami i krótką szyją.Porad udzieliła: Dorota Sikorska stylistka Every Nature
Zdjęcia: modnaseniorka.pl