Amerykanie nagradzają Ewę Minge za luksusowe projekty

The American Academy of Hospitality Sciences, organizacja przyznająca nagrody International Star Diamond Award m.in. dla najlepszych usług ekskluzywnych, doceniła Ewę Mingę. Polka otrzyma nagrodę za tworzenie innowacyjnych i luksusowych projektów w dziedzinie fashion oraz interior & industrial design.

– Najpierw nie wierzyłam. Uznałam, że to jest jakiś dowcip lub żart – taka była pierwsza reakcja polskiej projektantki, kiedy dowiedziała się o prestiżowym wyróżnieniu.

Na wszelki wypadek, dla potwierdzenia informacji, do organizacji do Nowego Jorku osobiście pojechał jej wspólnik. Potwierdził tę informację.

– Jest to dla mnie bardzo ważna nagroda, bo ja od lat walczyłam ze swoją oryginalnością na polskim rynku  – powiedziała Ewa Minge, która w Polsce uznawana jest za kontrowersyjną i wbudza skrajne emocje.

 – Zawsze szłam pod wiatr. Nie było mi łatwo – przyznała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Ewa Minge, dziś znana jest na światowych rynkach mody. Ze swoimi projektami pokazywała się w Rzymie, Mediolanie, Paryżu i Moskwie. Jej praca została doceniona przez światowe gwiazdy. Rok temu w jej kreacji, podczas 60-lecia panowania królowej Elżbiety II, wystąpiła piosenkarka Cheryl Cole. Jej kreacje nosiły także Paris Hilton, Kelly Rowland, LaToya Jackson. W Polsce w ubraniach jej projektu można było zobaczyć m.in. Jolantę Kwaśniewską.


 

Projektantka podkreśla, że siłę w dochodzeniu do celów, czerpała ze słów, jakie kiedyś na początku swojej kariery, usłyszała od Stefano Dominella,  prezydenta włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma.

– On był takim mentorem, któremu wiele zawdzięczam. Powiedział, że nigdy nie mogę się poddać – przyznała projektantka i dodała, że guru włoskiej mody dał jej także cenne wskazówki na przyszłość.

–  Powiedział, że nigdy nie mogę zdradzić tego, jak widzę kolory, jak je łącze, jak myślę i jak widzę sztukę. I że to, co robię jest wyjątkowe i na pewno nie jest odtwórcze. Powiedział, że mam charakter, jaki mają wielkie mody międzynarodowe.

18 października podczas Fashion Week Poland w Łodzi Ewa Minge zaprezentuje swoją kolekcję. Tam również odbierze nagrodę z rąk prezesa The American Academy of Hospitality Sciences, Josepha Cinque. Ambasadorem organizacji jest Donald Trump.

Zobacz podobny materiał:

Pokaz Evy Minge & Esotiq na Paryskim Tygodniu ModyŹródło: Newseria