Kapitańskie tango gorącym trendem lata

14.06.2012

Styl marynarski, który jest jednym z głównych motywów kolekcji Makalu na wiosnę/lato 2012, kojarzy się z wakacjami, zabawą i przygodą. Jest niezobowiązujący, a zarazem szykowny. To trend, który od wielu lat nie wychodzi z mody i nic dziwnego, ponieważ pozwala poczuć się jak w nadmorskim kurorcie – nawet jeśli spędzamy lato w mieście.

Makalu stawia na powrót do klasycznych kanonów piękna, proponując fasony bardzo kobiece i eleganckie, a zarazem wakacyjne i swobodne. Kolorystyka utrzymana jest w tradycyjnych granatach i czerwieni, rozjaśnionych przez biel oraz ecru. Urozmaiceniem dla tych odcieni są barwy morskiej wody, intensywnej żółci i energetycznej pomarańczy. Głównym deseniem są ponadczasowe paski, które każdej stylizacji dodadzą element sportowego szyku.

 W kolekcji Yachting 2012 znajdziemy żakiety i wygodnie spodnie z kantem, które pozwolą stworzyć zestaw inspirowany stylem kapitana jachtu. Zwolenniczkom bardziej kobiecych fasonów spodobają się spódnice oraz sukienki, jak również przewiewne i oszczędne w formie bluzki i swetry.

Połączenie bieli, granatu i elementów czerwieni to zestaw ponadczasowy. W wydaniu Makalu trend marynarski jest również wyrafinowany i nowoczesny, kojarzący się z atmosferą elitarnych klubów jachtowych oraz plaż w Saint-Tropez.

Zobacz podobne materiały:

Moda w paski

Blokujemy kolory z Makalu

Zamień paski na Solar! Kolekcja na wiosnę i lato 2012

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe