Levi’s® na Fashion Designer Awards

31 maja w Soho Factory odbyła się Gala Finałowa trzeciej edycji Fashion Designer Awards, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu. Dodatkowo, zgromadzeni goście mogli zobaczyć propozycje Levi’s® na sezon jesień/zima 2011/12. Nasza redakcja jak zwykle przyglądała się uniwersalnym propozycjom, będących inspiracją dla przekroju pokoleń.


levis women classic tunic.jpgJury, w którym zasiedli Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Lidia Popiel Maciej Zień, Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski i honorowy przewodniczący Jury – portugalski projektant Ricardo Preto, zadecydowało, że zwyciężczynią trzeciej edycji Fashion Designer Awards została Małgorzata Skorupa. Laureatka lipiec spędzi na stypendium w Centrum Stylu Citroën w Paryżu, we wrześniu będzie zaś zdobywała doświadczenie w lizbońskim atelier Ricardo Preto. Po powrocie z Lizbony Małgosia dołączy do zespołu Levi’s®, gdzie rozpocznie staż w Levi Strauss Poland. Dzięki wygranej będzie mogła poznać rynek mody zarówno od momentu wyboru kolekcji, jak i strony biznesowej.

Oprócz prezentacji kolekcji finalistów, wieczór Fashion Designers Awards uświetnił pokaz marki Levi’s®. Na scenie zaprezentowana została najnowsza kolekcja marki na sezon jesień-zima 2011. Pokaz był niezwykle energetyczny i entuzjastyczny. Na wybiegu królował oczywiście dżins i to pod różnymi postaciami. Od lekko industrialnych, ale kobiecych kombinezonów, koszul i modnych kurtek po szorty w stylu "boyfriend" - także sztruksowe. Nie mogło też zabraknąć skórzanych ramonesek, t-shirtów z kolorowymi nadrukami, koszul w kratę, ale też kobiecych sukienek.

 

Małgorzata Skorupa

 

Zdjęcia: w środku Małgorzata Skorupa; prezentowane fasony pochodzą z kolekcji kobiecej Levi’s®

Tak jak w przypadku Nocy Młodych Zdolnych, tak i tym razem staramy się przeglądać aktualne trendy - również te dżinsowe, zawierające propozycje osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze światem mody. Co możesz z nich wykorzystać będąc kobietą dojrzałą? Jak pewnie wiesz moda na dżins ma już ponad pół wieku i nic nie wskazuje na to, aby miała się rychło skończyć. Postaw na klasykę - dobrze dobrane spodnie stanowią podstawę sportowej elegancji. Możesz wybrać stonowane, ciemne i do tego założyć np. koszulę w kratkę z apaszką. Taki strój jak najbardziej przystoi kobiecie 50+. Wielu stylistów wręcz twierdzi, iż taki styl po prostu odmładza. Jeśli czujesz w sobie duszę artystki postaw na kombinezon! Do tego odpowiednie dodatki i jesteś oryginalna w każdym calu.

Notka o laureacie:

Małgorzata Skorupa - absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Studiowała projektowanie odzieży, a w marcu 2011 roku uzyskała dyplom z oceną bardzo dobrą. Finalistka międzynarodowego konkursu Habitus Baltija. W 2011 wygrała 3 edycję międzynarodowego konkursu młodych projektantów mody Fashion Designer Awards. Moda to dla niej wyzwanie, unikatowość oraz nieskończone eksperymenty, gdzie konstrukcja i tkanina są elementami priorytetowymi. Przy wyborze materiałów kieruje się przede wszystkim jakością i wyjątkowością. Przy projektowaniu - lubi pracę z tkaniną, eksperymenty z konstrukcją i formą. Zajmuje się również projektowaniem obuwia i toreb. Inspiracje czerpie przede wszystkim z architektury, mody ulicy oraz sztuki współczesnej.

 

Opracowanie: modnaseniorka.pl na podstawie materiałów prasowych

Zdjęcia: Levi’s®