Majówka z minisami w torbie

W tym roku majowy długi weekend może trwać nawet pięć dni, jeśli tylko uda się nam wziąć w pracy wolny dzień pomiędzy świętami. Jest to świetna okazja do kilkudniowego wyjazdu na łono natury lub chociaż spędzenia czasu na świeżym powietrzu w parku lub gdzieś niedaleko za miastem. Kontakt z przyrodą, czas spędzony z przyjaciółmi lub rodziną pozwolą naładować nam akumulatory po wyjątkowo długiej i uporczywej zimie jaką mieliśmy w tym roku.

Niezależnie czy planujemy swój długi weekend wyjazdowo – nad morzem, w górach, czy też zdecydowanie bliżej domu powinniśmy zabrać ze sobą kilka drobiazgów, które sprawią, że będziemy świetnie przygotowani na majowy relaks. Oprócz rzeczy, o których na pewno nie zapomnimy – koca piknikowego, przeciwsłonecznych okularów i przenośnego grilla, zapakujmy do torby także kosmetyczny niezbędnik w wersji mini tzw. minisy – czyli mniejsze gabarytowo odpowiedniki ulubionych kremów, żeli itp. dostępne w każdej drogerii.

 


Które kosmetyki zatem zabrać na kilkudniowy wyjazd? Podstawowe, czyli te, które mogą przydać się w każdej chwili. Takie mini podróżne wersje produktów znajdziemy np. pod markami CleanHands czy Exclusive Cosmetics, a wśród nich antybakteryjny żel do mycia dłoni, w zależności od potrzeb skóry – klasyczny lub regenerujący krem do rąk i paznokci, pielęgnacyjny lub antyperspiracyjny krem do stóp czy płyn do higieny intymnej.  Na tak krótki, kilkudniowy wyjazd będą w sam raz. Taki zestaw możemy spokojnie wrzucić do nawet do niewielkiej torebki – oszczędzając cenne miejsce w podróżnym bagażu. Jeśli odpowiednio wcześnie zorganizujemy sobie podróżne wersje kosmetyków, bez których nie możemy się obejść, a jest ich na rynku sporo, być może po raz pierwszy, uda nam się dopiąć torbę bez większych trudności i wyrzeczeń, a potem już witaj przygodo!

Jeśli nasza majówka to tylko jednodniowy wypad na grilla, piknik lub rower warto mieć ze sobą przynajmniej żel antybakteryjny do rąk. Ten preparat eliminuje bakterie bez użycia wody. Zawsze kiedy mamy brudne ręce czy to od grilla czy od łańcucha rowerowego, a dostępu do bieżącej wody brak taki żel pomoże nam zadbać o właściwą higienę. Kiedy spakujemy już wszystkie potrzebne rzeczy nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się wolnymi od pracy dniami i trzymać kciuki za piękną pogodę. Zadbajmy o siebie i o swój wypoczynek tak jak lubimy aktywnie i sportowo lub leniwie, z książką i koszem pysznego jedzenia pod ręką. Z tak naładowanymi akumulatorami musimy jeszcze wytrzymać do wakacji i czasu letnich urlopów.


Tekst i zdjecia: materiały prasowe