Modna Seniorka w Ogrodzie Saskim – trendy Jarmarku Kreatywności

W ubiegłą niedzielę setki seniorów wpisały się w annały tegorocznej edycji  Jarmarku Kreatywności. Szeroka oferta obejmująca zarówno występy artystyczne, jak i prezentacje wystawców,  pozwoliła aktywnie spędzić czas w otoczeniu rówieśników. Modna Seniorka patronowała aspektom mody i urody Pań 50+.

Trzeba obiektywnie przyznać, iż organizatorzy: mali bracia Ubogich z udziałem Międzynarodowych Targów Poznańskich  - Aktywni 50+,  Forum 50+ oraz stowarzyszenia Espar 50+ zapewnili sobie wsparcie nie tylko mediów, ale również czynników płynących chyba prosto z nieba, gdyż przepiękna, słoneczna aura, obejmująca tego dnia Ogród Saski sprzyjała znakomitej zabawie, przyciągając liczne grono spacerowiczów. Było magicznie, egzotycznie i muzycznie. Nie zabrakło kwiatów dla Pań oraz "Jesiennych róż" niezapomnianego Mieczysława Fogga w wykonaniu Wojciecha Dąbrowskiego. Zespół o tej samej nazwie, a wywodzący się z Klubu Seniora "Baśniowa" pojawił się na scenie prezentując ogniste wykonanie "Carmen".

 

 

Podziwialiśmy więc dojrzałe Panie w hiszpańskich, tradycyjnych kreacjach, jak też towarzyszących im nie mniej szykownych seniorów, co potwierdzało tezę, iż akcenty modowe imprezy nie były wyłącznie zarezerwowane dla Pań. I choć seniorki z pewnością miały więcej okazji, aby skorzystać z atrakcji dla urody, należy pogodzić się z faktem, iż towarzyszący im seniorzy wcale nie odstawali poziomem od kreacji swoich dam, a nawet mogli dodatkowo wygrać elegancki krawat w tematycznym konkursie Fundacji Edura.

 

Odważne Panie korzystały z porad stylistek i wizażystek, definiując swoje figury jako gruszki, czy jabłka, co stanowiło bazę pod kątem doboru odpowiedniej garderoby. Seniorka podczas imprezy mogła również skorzystać z porady kosmetyczki, a nawet z fachowego makijażu dedykowanego kobiecie dojrzałej. O kształtną sylwetkę troszczyli się natomiast specjaliści od aktywności ruchowej np. Klub SpeedBadmintona, czy też stowarzyszenie Espar 50+.  Ciekawą propozycje stanowiły także rowery trójkołowe Wanmed pełniące funkcję zarówno sprzętu rehabilitacyjnego, jak i wygodnego środka lokomocji z solidnym, dużym koszem na zakupy.

 


Tegoroczny Jarmark Kreatywności zaliczamy do grona tych wydarzeń, które swoją urodą zapadają w pamięć na długo. A kolory imprezy i wszelakie ich odcienie możecie obejrzeć na naszych zdjęciach.

 

Podobny materiał:

JARMARK KREATYWNOŚCI seniora na powitanie jesieni

 

Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec

Zdjęcia: modnaseniorka.pl