Modnaseniorka.pl subiektywnie o trendach Targów Aktywni 50+

14.03.2011

Ruch, dźwięk, wszechogarniająca energia Aktywnych 50+. Tak w wielkim skrócie można scharakteryzować wydarzenia, które odbyły się w miniony weekend. Najnowsze trendy w makijażu, moda na co dzień i propozycje spędzania wolnego czasu. Co służyło urodzie, a co folgowało przyjemnościom – podpatrzyła modnaseniorka.pl.

Piękna, słoneczna pogoda towarzysząca dwudniowej imprezie jednoznacznie zachęcała do opuszczenia czterech ścian i zaangażowania się w różnego rodzaju aktywności proponowane na Targach. Warsztaty edukacyjne, malarskie plenery, punkty badań profilaktycznych i doradztwa zawodowego oraz występy gwiazd takich jak Irena Santor, czy Halina Kunicka sprawiły, iż oferta Targów cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, każdy miał okazję wzbogacić swoje doświadczenia w nowe, być może zupełnie nieznane doznania. Modnseniorka.pl starała się skupić przede wszystkim na tych aspektach, które w służbie stylu i urody pojawiły się w wachlarzu Aktywni 50+.

 

 

Jedną z ciekawszych propozycji okazały się porady wizażystek oraz możliwość zrobienia bezpłatnego makijażu, zapewnianego przez Szkołę Anity Folaron. Dyskretny make-up dostosowany do wyglądu cery dojrzałej, jak również cenne uwagi dotyczące stosowanych kosmetyków przyciągnęły do stoiska liczne grono Pań cierpliwie oczekujących swojej szansy na fachowy makijaż. Każda z nich odchodziła piękniejsza, choć propozycje wizażystek często różniły się od tego, do czego dojrzałe modelki były przyzwyczajone. Uchylając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, iż podsłuchaliśmy chociażby poradę dotyczącą malowania oczu. Otóż unikamy cieni perłowych uwypuklających zmarszczki oraz zbyt ciemnego obramowania oka. Podkreślając brwi zapominany o czarnej kredce. Wybieramy odcienie mniej zdecydowane grafitowe, szare lub brązowe. Pamiętamy o korektorach maskujących niedoskonałości i rozświetlających spojrzenie. Oczywiste? Być może dla Modnych Seniorek tak, lecz sądząc po niemalejącej kolejce ustawiającej się non stop do wizażystek, były to rady cenne niczym złoto.

 

 

A jak zachować sylwetkę? Tu propozycji było co najmniej kilka. Z jednej strony ćwiczenia ruchowe, taniec  i tradycyjny już aerobic promowany onegdaj przez Jane Fondę, a z drugiej techniki rodem z dalekiego wschodu reprezentowane przez chińskie Tai-Chi. Ponadto krótki kurs Nordic Walking zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz szkoła badmintonu. Uczestnicy Targów niezwykle chętnie włączali się w proponowane aktywności, czując się komfortowo w otoczeniu swoich rówieśników, choć podkreślić należy, iż to głównie Panie nadawały ton sportowym wydarzeniom. Z uśmiechem i wdziękiem poddawały się komendom instruktorów, nie bacząc na zgromadzoną publikę, którą zarażały swoim entuzjazmem.

 


Wśród targowych stoisk można było również dostrzec aktualne trendy w modzie, lecz te obecne były nie na manekinach, a na świadomych stylu uczestniczkach Targów. Modnaseniorka.pl zwróciła więc uwagę, iż zdecydowanymi faworytami Pań wizytujących imprezę były kwiaty, paski i motywy zwierzęce, zarówno w garderobie, jak i w dodatkach. Niezmiernie cieszyła również mnogość barw, w tym kontrowersyjnej, lecz modnej  czerwieni. Panie odważnie prezentowały zarówno koronki, jak i ludowe hafy, będące obecnie elementem mody na co dzień. Mimo iż wśród wystawców, nie znaleźli się producenci z branży odzieżowej, o wiosennych trendach w modzie z uwzględnieniem preferencji kobiet dojrzałych napisali Seniorzy – czasopismo udostępniane nieodpłatnie uczestnikom Targów.

 


Druga edycja Aktywni 50+ zakończyła się więc sukcesem, który był wynikiem zarówno wysiłków włożonych przez organizatorów, jak też obecności licznie przybyłych seniorów, zaprzeczających stereotypowi „staruszka”. Tu każdy czerpał garściami aktualną wiedzę, wzmacniając swój apetyt na życie i jego urodę.

 

Tekst i zdjęcia: modnaseniorka.pl