Nie bądźmy drobiazgowe... Funkcjonalna garderoba seniorki

Ile i czego, co i z czym? Jak i kiedy?  Pytań jest tyle, ile kobiet, przyzwyczajeń oraz okazji. Niemniej doświadczenie przeżytych dni zobowiązuje a Modna Seniorka powinna mieć wszystkie te odpowiedzi w jednym palcu. Sprawdź czy znasz zasady doboru odzieży.

Aby garderoba była funkcjonalna każda z nas powinna posiadać do trzech razy więcej gór niż dołów. Nie szalejmy z nowościami – choć te przydadzą się by dodać blasku modnym akcentem. Stawiajmy na jakość oraz odpowiednie skompletowanie zawartości szafy. Czas to pieniądz, spójrzmy więc jak wygląda szykowny ekspres Modnej Seniorki.

 

River Island Caterina Caterina


Na powyższym przykładzie widzimy jedną spódnicę (Caterina) oraz dwie bluzki: koszulową (River Island) i fantazyjną (Caterina). Stylizacje oparte na bazie tego samego cętkowanego dołu są zupełnie różne w wyrazie. Pierwsza z nich – z czarną koszula i jaśniejszym kołnierzykiem – stanowi ciekawe rozwiązanie do pracy. Gdy pracujesz za biurkiem zwierzęcy wzór nie będzie widoczny a stonowana kolorystyka góry (może być również inny kolor z palety spódnicy) jest w zgodzie z zasadami dress codu. Opuszczając miejsce pracy możesz zmienić bluzkę zastępując ją propozycją z tej samej kolekcji. W ten sposób wprowadzisz dodatkowy, wesoły kolor przy dekolcie, tworząc z biurowego zestawu garsonkę (niemal sukienkę) idealną na spotkanie w gronie przyjaciółek. Pamiętaj – gdy nie posiadasz idealnie zharmonizowanych cętek z tymi na spódnicy lepiej dobierz do niej jednokolorową bluzkę. Połączenie dwóch różnych wzorów mogłoby wypaść fatalnie a my przecież kierujemy się zasadą „mniej znaczy więcej”. 

Poniżej wymieniamy te sztuki odzież, które koniecznie musisz mieć w swojej szafie, jeśli nadal jesteś aktywna zawodowo:

- kostium ze spódnicą
- garnitur ze spodniami
- klasyczne spodnie w kant
- prosta spódnica o długości za kolano
- kilka koszulowych bluzek w neutralnych odcieniach
- golf lub sweter
- okrycia wierzchnie (przynajmniej 2)
- minimum 2 pary pantofli (np. na słupku i na płaskiej podeszwie)
- dodatki i biżuteria (kilka pasków, apaszek, kolczyków, zegarek)

Dodatkowo zaopatrz się w ciemne dżinsy, sukienkę w typie małej czarnej (musi być odpowiednio dobrana do figury, łącznie z długością) oraz sezonowe dodatki: szalik, nakrycie głowy, rękawiczki itp. Tym razem skupiamy się na wyjściu do pracy, choć jak już wykazaliśmy nie potrzeba wiele, aby z urzędowego stylu stworzyć wizerunek świeży i wiosenny. Nie gromadź tylko tych samych odcieni o tym samym natężeniu. Kontrastowe zestawienia dodadzą Ci kolorów i odejmą lat. 

Już teraz przejrzyj szafę po kątem kolorów, aktualnego rozmiaru, możliwości kombinacji itp. i nie daj się zaskoczyć wiośnie!

 

Podobne materiały:

Cechy mody dojrzałej. Czym się kierować przy wyborze garderoby?

Kolory na humory. Poznaj paletę barw na chandrę!

Agent do zadań specjalnych - wielozadaniowa torebka kobiety dojrzałej

Uniwersalna garderoba – cz. I – co na jesień? /ubrania/

Dodatki - Uniwersalna garderoba – cz.2

 

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe