Nowoczesna, silna, magiczna kobiecość

18.11.2014 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta w Warszawie miała miejsce warszawska premiera książek "W sukience do sukcesu" oraz "Mandragora".

 

Wachlarz emocji od radości po łzy wzruszenia, podziw i szacunek, bezradność i siła objawiały się w każdej minucie spotkania kobiet sukcesu, beneficjentek, wolontariuszek, kandydatek do DFS, gości specjalnych (w tym Doroty Soszyńskiej /współwłaścicielki firmy Oceanic/, Wandy Adach /Dyrektor Urzędu pracy w Warszawie/, Józefa Hena /pisarza, wraz z najbliższymi/, Wiesława Uchańskiego/Prezesa Wydawnictwa Iskry/, Anny Jankowskiej-Drabik /Dyrektor Fundacji Porozumienie bez barier/, Urszuli Sajkowskiej /Prezes Fundacji Nauki Języków Obcych),  sponsorów, gości – przyjaciół i znajomych, dziennikarzy a także przedstawicieli mediów oraz występujących artystów. Z Katowic na Galę przybyły również ze śląskiego DFS: profesor Ewa Piaskowska (Przewodnicząca Rady Naukowej DFS), Iwona Woźniak-Bagińska (Dyrektor Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej), Joanna Karzełek (prezes Zarządu Polski Partner Finansowy) .


Spotkanie przedłużające się do późnych godzin nocnych emanowało dzieleniem się magią i dobrem ledwo mieszczącego się tłumu uczestników wśród licznych oklasków i niekończących się rozmów a także darów i kwiatów przekazywanych przez gości i sponsorów.

Dress for Success, największa na świecie organizacja non-profit, w której społecznie wspierane są kobiety poszukujące pracy, działa w 137 krajach świata. Jedyna filia w Europie środkowo-wschodniej mieści się w Polsce (z siedzibą w Katowicach z Dyrektor Generalną - Dorotą Stasikowską-Woźniak - i oddziałami w Poznaniu na czele z Aliną Dobosz-Sztubą oraz w Warszawie na czele z Aniką Strzelczak-Batkowską). W stowarzyszeniu DFS wszyscy pracują charytatywnie.

Książki wydane przez wydawnictwo Burda "W sukience do sukcesu" i "Mandragora"  są do kupienia zarówno w siedzibie w Katowicach jak i w Warszawie. Zapraszamy do wsparcia organizacji zakupem tych publikacji.

W trakcie spotkania miały miejsce następujące epizody:

1. Siła kobiecości Dress for Success Poland. „W sukience do sukcesu” – Dorota Stasikowska-Woźniak

2. Kobiety na warszawskim rynku pracy – Wanda Adach – dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy

3. Sukces polskiej branży kosmetycznej – Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firmy Oceanic w rozmowie z Iloną Adamską, red. naczelną Imperium Kobiet

4. Metamorfozy i Dress for Success Poland w Warszawie – Anika Strzelczak-Batkowska

6. Magia Kobiecości „Mandragora” - prezentacja autorska – Dorota Stasikowska- Woźniak

Ponadto uczestnicy mogli podziwiać:


wystawę prac Galerii Be-Art Exclusive i przekazanie obrazu pt. „PTAKIDWA” Izabeli Jaśniewskiej podarowanego przez właścicielkę galerii - Lidię Bąk; mini-koncert SzymArt w wykonaniu Magdaleny Szymańskiej, pokaz metamorfozy Joanny (beneficjentki DFS), do którego przyczynili się: Agnieszka Gawryś (coach w DFS), Anika Strzelczak-Batkowska (coach w DFS), styliści Akademii Fryzjerskiej Berendowicz & Kublin, projektantka Dominika Koczot z Manifattury Donna wraz z Bogumiłą Andrzejewską właścicielką 4allwomen.pl, Izabela Śmieszek-Dorn Członek Zarządu Fundacji makijażu Medycznego Kamuflaż, specjalistka pielęgnacji i stylizacji dłoni - Magdalena Komorska z salonu ANZA w W-wie oraz kosmetolog - Agnieszka Królikowska z salonu Danuta w W-wie.


Wszyscy Goście zostali obdarowani prezentami kosmetycznymi firmy Oceanic (produkty AA).