Pomysły na karnawałowe przebranie Modnej Seniorki

Początek roku to gorący okres. Po szaleństwach związanych z przywitaniem Nowego Roku  nadchodzi czas karnawałowych zabaw. Tak naprawdę, aby dobrze się bawić, nie musimy wcale jechać do Rio de Janeiro, czy do Wenecji. Aby poczuć tę atmosferę wystarczy tak naprawdę grupa dobrych znajomych i… pomysł na motyw przewodni imprezy!

Warto wiedzieć, że nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa "carne vale", które w łacinie oznaczało pożegnanie mięsa przed zbliżającym się Wielkim Postem. Dawniej wierzono również,  iż  wysokie podskoki przynoszą dorodne plony. Dlatego współcześnie, nieodłącznym elementem karnawału są tańce, które rozpoczynają się od dnia Trzech Króli.


Już od najmłodszych lat dobrze znanym uczuciem jest napięcie jakie towarzyszy oczekiwaniu na bal przebierańców, podczas którego dzieci, dzięki wymyślnym strojom, przenoszą się w baśniowy świat wymarzonych postaci. Tradycja przebieranych imprez karnawałowych stała się ostatnio także popularna wśród dorosłych, którzy decydują się na rozmaite, stylizowane przebrania odpowiadające zaproponowanemu wcześniej tematowi przewodniemu zabawy. Ciekawymi pomysłami można zagwarantować sobie wyśmienitą zabawę odróżniającą się od standardowych imprez. To niepowtarzalna okazja by przenieść się w cudowną krainę, wcielić w odmienną postać i oderwać od codziennych spraw. Grunt to dobry scenariusz  oraz oryginalny pomysł. Jaki wybrać, aby było niestandardowo, ciekawie i aby wszyscy goście wyśmienicie się bawili? Oto kilka pomysłów.

Przenieść się na Hawaje…


Białe, piaszczyste plaże, przejrzyste wody, ciepłe noce na werandach przy szumie kołyszących się palm kokosowych, świeże ananasy… Któż nie chciałby przenieść się w taką scenerię? Podczas karnawału przynajmniej część tej atmosfery możemy poczuć organizując imprezę w stylu hawajskim. Rozbrzmiewająca muzyka w tle, barwne stroje, poczęstunek w postaci kurczaka po hawajsku i szaleństwo gotowe! W co się ubrać na taka okazję? - Klienci często pytają o stroje hawajskie, proponujemy im spódnice z frędzlami, naszyjniki w postaci girlandy z kwiatów, hibiskusy hawajskie do wpięcia we włosy, a także całościowe gotowe zestawy. Kilka elementów i strój gotowy, a takie imprezy przebierane stają się coraz popularniejsze i sprawiają ludziom bardzo wiele frajdy. – mówi przedstawiciel sklepu ze strojami Party Shop Congee, który oferuje wiele przebrań na rozmaite okazje. Impreza w tym stylu to także świetna okazja, aby poćwiczyć zmysłowy i dynamiczny taniec bioder! Aloha!

 

Na zdjęciu tancerki ze szkoły tańca "Tropicana" / fot. modnaseniorka.pl

A może Wenecja?


Karnawał w Wenecji jest najsłynniejszym w Europie. Wyróżnia się niezwykłą, tajemniczą atmosferą i wieloletnią tradycją. Dawniej weneckie maski służyły ukryciu swojej tożsamości, zniwelowaniu różnic płciowych i społecznych. Obecnie są one atrybutami, które służą olśnieniu reszty uczestników. Motyw przewodni imprezy w postaci karnawału weneckiego wprowadza nutę iście bajkowej atmosfery dzięki nasyconym barwom, tajemniczym maskom oraz wszelakim dodatkowym atrybutom takim jak: szale, różdżki, peruki itp.

 

Weneckie maski / fot. Dreamstime.com

Disco z lat 70-tych


Coraz popularniejsze stają się imprezy nawiązujące do szalonych lat 70-tych, w których dozwolone jest prawie wszystko – peruki, stylizacje na gwiazdy z tamtych lat, wymyślnie tapirowane fryzury, spodnie z szerokimi nogawkami, mocne makijaże, hipisowskie stroje, kolorowe okulary, błyszczące przebrania… Z pewnością jest to jeden z najbardziej barwnych motywów przewodnich imprezy, na której z pewnością nikt nie będzie się nudził, a wśród gości nie wystąpią dwa takie same przebrania. Organizując imprezę w stylu lat 70-tych nie zapomnijmy o oldschoolowych dodatkach, dekoracjach oraz przebojach z tamtych lat!

 

Szkoła tańca "Tropicana" / fot. modnaseniorka.pl

W stylu casino


Któraż z nas choć raz nie marzyła, by przenieść się w filmowy świat kasyn, bogactwa i szarmanckich mężczyzn? Impreza w tym stylu może okazać się bardzo oryginalną alternatywą. Zakładając cylinder, popijając wytworne drinki, z cygaretką w dłoni można pograć z uczestnikami imprezy w gry towarzyskie, karciane, a może nawet ruletkę. Stawka? Dobra zabawa. A w tle klimat jazzowej muzyki dobiegającej z głośnika… Ta opcja będzie szczególnie interesująca dla miłośniczek starych gangsterskich filmów. Kto wygra tę grę? 

 

Seniorka w cylindrze / fot. Dreamstime.com


Pomysłów na imprezę przebieraną może być tak naprawdę bardzo wiele. Wszystko zależy jednak od chęci jej uczestników, fantazji organizatora i finezji każdego z gości. Warto również pamiętać o stylizacji miejsca imprezy, aby jak najwierniej odzwierciedlało świat, w który chcemy się przenieść, dzięki czemu każdy da się porwać karnawałowemu szaleństwu!

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcie maski: Party Shop Congee