Promienna skóra bez przebarwień

Cera dojrzała wymaga nie tylko wsparcia w walce z pogłębiającymi się zmarszczkami i utratą jędrności, ale również z pojawiającymi się coraz liczniejszymi przebarwieniami. Te powstają u osób w różnym wieku na skutek zmian hormonalnych, stosowania niektórych leków czy nadmiernej ekspozycji na słońce.

Nowa linia Lirene Wybielanie to trzy kosmetyki multifunkcyjne, których formuły, dzięki składnikom takim jak wyciąg z roślin kanadyjskich (Rumex occidentalis), biomimetyczny peptyd, witaminy C, B3 i E czy kwas migdałowy, działają zarówno rozjaśniająco, jak i przeciwzmarszczkowo, pomagając usunąć przebarwienia.

Zjawisko powstawania przebarwień następuje zazwyczaj na skutek zaburzeń hormonalnych, wywołanych np. ciążą, menopauzą, antykoncepcją hormonalną, czy też zażywania niektórych leków. Przebarwienia towarzyszą również starzeniu się skóry i są jednymi z bardziej widocznych oznak upływającego czasu. Jak powstają? „W naszej skórze występują specjalne komórki barwnikowe, których zadaniem jest produkcja melaniny - barwnika chroniącego komórki skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Gdy zbyt intensywnie korzystamy z dobrodziejstw słońca, produkcja melaniny może zostać rozregulowana i na skórze, głównie na twarzy i rękach, pojawiają się ciemne plamy” – wyjaśnia dr n. biol. Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene. Przebarwienia różnią się od otaczającej zdrowej skóry jedynie zabarwieniem. W pielęgnacji skóry z przebarwieniami najważniejsze jest unikanie zbytniej ekspozycji na słońce. Trzeba pamiętać, że nawet jeżeli rozjaśnimy przebarwienia, to pod wpływem promieniowania ultrafioletowego pojawią się one ponownie. Dlatego też kluczowym zaleceniem pielęgnacyjnym jest stosowanie preparatów z wysokim SPF. Drugim krokiem jest rozjaśnianie zmian przez stosowanie preparatów z substancjami aktywnymi hamującymi powstawanie barwnika. W przypadku skóry dojrzałej, warto zastosować kosmetyki, które łączą w sobie składniki przeciwzmarszczkowe z rozjaśniającymi.

Nowe produkty odpowiadają na najważniejsze potrzeby skóry dojrzałej z tendencją do powstawania przebarwień. Formuły kosmetyków zawierają biomimetyczny peptyd, który, naśladując cząsteczkę naturalnie występującą w naszej skórze, redukuje tworzenie się barwnika. W działaniu wybielającym peptyd wspiera klasyczny wyciąg z roślin kanadyjskich (Rumex occidentalis) oraz witamina  C i witamina B3. Wyciąg z roślin kanadyjskich hamuje działanie tyrozynazy - kluczowego enzymu niezbędnego w syntezie barwnika, natomiast witamina C rozjaśnia skórę.


Co istotne, kosmetyki z linii Lirene Wybielanie działają również przeciw starzeniu się skóry. Witamina C wzmaga syntezę kolagenu, głównego białka podporowego, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i odpowiednie napięcie. Natomiast witamina E, która z witaminą C tworzy skuteczny duet przeciw wolnym rodnikom, spowalnia starzenie się skóry. 

Linię tworzą:

Lirene Wybielanie Tonik 3 w 1: oczyszczanie + wyrównanie kolorytu + tonizowanie
Lirene Wybielanie Oczyszczanie 3 w 1: żel myjący + peeling + maska
Lirene Wybielanie Krem 3 w 1: rozjaśnienie + pielęgnacja + lifting


 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Dr Irena Eris