Rozstrzygnięcie kulinarnego konkursu Modnej Seniorki

17.02.2012

Od Dnia Babci - do Tłustego Czwartku. Przez ponad trzy tygodnie nadsyłałyście na adres redakcji Wasze przepisy. Było i kolorowo i konkretnie i słodko - jak w nazwie naszego konkursu! Trudno było się zdecydować, który zestaw wyróżnić, gdyż zapachy niemal wychodziły przez ekran. Ostatecznie przyznaliśmy cztery wyróżnienia, w tym jedno specjalne.

fot. ChernweiCo premiowaliśmy? Podobno gusta nie podlegają dyskusji, lecz gremialnie opowiedzieliśmy się za tymi smakami, które wydały nam się oryginalne.  Niektóre z nich są niezwykle proste w przygotowaniu. Inne - pracochłonne, wymagają kunsztu oraz doświadczenia. Wszystkie - dla wprawionej gospodyni są wykonalne oraz pozwolą zabłyszczeć w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Koniecznie wykorzystajcie wyróżnione przepisy podczas zbliżających się Ostatków!

A teraz pora na nagrodzonych!

Wyróżnienie specjalne otrzymuje duet dwóch Pań: Grażyny i  Marianny z Warszawy za włoską sałatkę, faszerowaną pierś indyka na bogato oraz grzejące zimą marchwisie - przepisy dodatkowo okraszone historią powstania (poza konkursem) i autorskim zdjęciem. Zobacz przepis!

Wyróżnienia smakosza wędrują do:
Pani Małgorzata z Poznania - sałatka z surimi i makaronu, pikantna zupa dyniowa, ciasto marchewkowe. Zobacz przepis!
Pani Ewa z Warszawy - jesiotr w galarecie, flaki wołowe z pulpecikami, placek makowo-kokosowy. Zobacz przepis!
Pani Jolanta ze Sławna - sałatka z mandarynką i szynką, kisz szpinakowo-brokułowy, toffi. Zobacz przepis!

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a kolejne zgłoszenia do naszego nowopowstałego Kącika kulinarnego będziemy sukcesywnie publikować w następnych dniach. W tym miejscu zamieszczać również będziemy wszelakie inne tematy związane z szeroko pojetą kuchnią: sprytne sposoby na udane przepisy, diety, zdrowe żywienie, nowości itp.

Zachęcamy do współtworzenia naszej nowej zakładki. Przepisy, kuchenne innowacje nadal możecie przesyłać na adres redakcji: redakcja@modnaseniorka.pl. Najciekawsze opublikujemy!

 

Tekst: modnaseniorka.pl

Zdjęcia: Flickr