Spotkanie z legendarnymi serialami

01.02.2012

Serdecznie zapraszamy na na spotkanie ze Stanisławem Jędryką twórcą legendarnych seriali „Stawiam na Tolka Banana” i „Podróż za jeden uśmiech”, które odbędzie się w ramach cyklu „Poranki dla seniorów” dnia 6 lutego w warszawskiej księgarni Wrzenie Świata. Poznaj szczegóły!

Prószyński i S-ka oraz księgarnia Wrzenie Świata serdecznie zapraszają na spotkanie ze Stanisławem Jędryką reżyserem i scenarzystą, twórcą legendarnych seriali „Stawiam na Tolka Banana” i „Podróż za jeden uśmiech”, autorem książki „Miłości mojego życia”. Rozmowę poprowadzi Piotr K. Piotrowski, autor książki „Kultowe seriale”.

Spotkanie odbędzie sie w ramach cyklu „Poranki dla seniorów”.

Termin

6 lutego 2012 (poniedziałek)
Godz. 10:00
Księgarnia Wrzenie Świata
Ul. Gałczyńskiego 7/Warszawa
Wstęp wolny

O książce „Miłości mojego życia”

Autobiograficzna opowieść Stanisława Jędryki, reżysera m.in. kultowych seriali „Wakacje z duchami” czy „Podróż za jeden uśmiech”. Opowieść o poruszających przeżyciach z młodości, ludziach filmu, z którymi spotykał się przez lata, kobietach, własnych doświadczeniach, o tym, co działo się w Polsce i na świecie, a przede wszystkim o tym, jak zaważył na jego życiu fakt posiadania dwóch matek. Na kartach książki można spotkać całe grono osób, które kreowały powojenny wizerunek artystyczny i intelektualny Polski, gwiazdy z obu stron kamery, literatów, krytyków i zwyczajnych ludzi, którzy czasem nawet nieświadomie wpłynęli na losy polskiego kina.

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe