Stylizujemy w różach i błękicie

Natura decyduje o tym jaki będziemy mieć kolor włosów, oczu, ust czy cery. Na szczęście decyzja o tym, jaki odcień ubrania będziemy nosić należy wyłącznie do nas. Wypada jednak przestrzegać podstawowych zasad tak, by urodę podkreślać - nie przekreślać - dobranym wachlarzem barw.

Dziś stawiamy Was przed wyborem dominujących, lecz delikatnych kolorów. W zależności od typu urody, wybierzcie odcień bardziej słoneczny lub w tonacji kojarzącej się z taflą lodu. I tak panie w chłodniejszym typie tj. Lato i Zima mogą swobodnie postawić na niebieski, błękit, róż (np. złamany fioletem), podczas gdy Wiosny i Jesienie - czyli damy z ciepłym odcieniem karnacji - powinny baczniej przyjrzeć się morskim błękitom, turkusom oraz łososiowym, pudrowym różom.


Te ogólne zasady mogą jednak ulegać pewnym modyfikacjom, gdyż aby w pełni określić indywidualną gamę barw dla danej osoby, należałoby wykonać profesjonalną analizę kolorystyczną u stylistki (np. z użyciem chust). Jednak gdy mamy w sobie duszę malarki, bez problemu wprawne oko dostrzeże sprzymierzeńców w palecie barw i zaprzyjaźni się z najlepszym odbiciem w lustrze. Pamietajmy, iż włosy okraszone srebrnymi nitkami - ba, nawet całkiem mleczne - generalnie lubią błękity i róże, które delikatnie podkreślają image kobiety dojrzałej.

 

Zobacz podobne materiały:

Oglądamy stylizacje przez różowe okulary

Kolory na humory. Poznaj paletę barw na chandrę!
 

Tekst: IKR / modnaseniorka.pl

Zdjęcia: materiały prasowe