Wełniany polar alternatywą dla syntetyków

W sezonie Jesień/Zima 2011 Icebreaker wprowadza do oferty nową kolekcję outdoorowej odzieży, która łączy w sobie znakomite parametry użytkowe wełny merino i oryginalne wzornictwo. Nowe propozycje obejmują modele m.in. do uprawiania sportów zimowych, do biegania, turystyki i miejską lifestylową kolekcję City.


Wełna merino bardzo szybko zyskała uznanie jako materiał doskonały na ubrania zimowe - ma bardzo dobre parametry izolacyjne, świetnie oddycha, nie klei się do ciała, jest lekka, miękka w dotyku i nie chłonie zapachów.  Firma Icebreaker jest pionierem w wykorzystaniu wełny merino do produkcji odzieży outdoorowej, które z powodzeniem  tworzy od 1995 roku. Najnowsza kolekcja obejmuje całą gamę ubrań do aktywności outdoorowej - sportów wyczynowych, turystyki i codziennego wykorzystania w mieście, czy w podróży. Znalazły się w niej bielizna, skarpetki, warstwy izolacyjne i okrycia wierzchnie. "Kolekcja Jesień/Zima 2011to kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz stworzenia pełnej gamy naturalnych ubrań outdoorowych, jako alternatywy dla syntetyków. Wełna merino dzięki swoim znakomitym parametrom idealnie nadaje się do produkcji odzieży outdoorowej" - mówi Rob Achten, dyrektor kreatywny Icebreaker. "Kolekcja Icebreaker to atrakcyjne wizualnie, funkcjonalne ubrania, ciepłe, a przy tym lekkie i dające pełną swobodę ruchów".

 

 

W sezonie Jesień/Zima 2010 firma Icebreaker po raz pierwszy wprowadziła do oferty materiał Realfleece - wysokiej klasy naturalny odpowiednik syntetycznych polarów produkowanych z materiałów ropopochodnych. W przeciwieństwie do tych ostatnich polar Realfleece w całości powstaje z wełny owiec merino. Biodegradowalny surowiec, ekologiczna produkcja oraz  niezrównana miękkość w dotyku dają użytkownikowi niezbędne ciepło i poczucie komfortu.


Wśród tegorocznych zimowych premier w kolekcji Jesień/Zima 2011 znalazło się też pięć nowych damskich topów i bluz z kapturem z serii Icebreaker City, należących do kolekcji uniwersalnych ubrań podstawowych z wełny merino. Seria City obejmuje ubrania niezastąpione w mieście i w podróży - lekkie swetry, kurtki i spodnie wielosezonowe. Podstawowa linia miejska bardzo dobrze sprawdza się w podróży, ponieważ odzież Icebreaker z wełny merino nadaje się do prania w pralce, szybko schnie i nie wymaga prasowania.

 

 

Kolekcję jesienno-zimową uzupełnia gama akcesoriów - czapek, szalików i rękawiczek. Dodatkowo, dzięki programowi identyfikacji "Baacode", klienci mogą prześledzić pochodzenie i proces produkcji poszczególnych egzemplarzy odzieży. Wszystkie ubrania Icebreaker mają wszyty niepowtarzalny kod (Baacode), który można wprowadzić na stronie internetowej producenta. Pozwala to uzyskać informacje o hodowli, z której pochodzi wełna merynosów, i o fabryce, gdzie wełna  była czyszczona, przędzona i tkana.

 

Odzież dostępna jest w pełnej rozmiarówce - również w tej przyjaznej Modnym Seniorkom.

 

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Icebreaker/Neuron