Agent do zadań specjalnych - wielozadaniowa torebka kobiety dojrzałej

03.01.2012

Pisaliśmy już o tym, iż istnieją dwie szkoły doboru torebki do kreacji. Dziś przyglądamy się tym modelom, które służyć nam będą niezależnie od okoliczności. Jaki fason wybrać i na czym polega 5 w 1 jednej torebce? Poznaj nasze propozycje, oszczędzając czas na przepakowywaniu!

Każda z nas dobrze wie, iż jedna torebka to za mało. Chcemy wyglądać efektownie i zawsze nieco inaczej, lecz konieczność przepakowywania ulubionych drobiazgów z torebki do torebki przyprawia nas o lekki zawrót głowy. Nie jest oczywiście problemem przełożyć nieodzowne skarby, ale zazwyczaj wprowadzamy modyfikacje do tego, co chcemy zabrać ze sobą. Potem zapominamy o rzeczach pozostawionych gdzieś w małej kieszonce poprzedniczki i nasze nerwy napinają się bardziej niż niejeden pasek od torebki. Czy istnieje więc torba wielozadaniowa?

 


W sumie możemy założyć, że tak. Model do zadań specjalnych powinien mieć przede wszystkim odpowiednią wielkość. Nie za duży, ale i nie za mały. Odrzucamy bezkształtne worki oraz kopertówki. Decydujemy się na średni rozmiar, czyli taki, który pomieści w razie potrzeby i format A4 (np. pisma urzędowe, rachunki zapakowane w przeźroczystą, usztywnioną koszulkę) i dobre wino, gdy idziemy w gości.

 


Taka torebka powinna posiadać również wygodne zapięcie oraz odpowiedniej długości rączkę umożliwiającą jej noszenie zarówno w ręku, jak i na ramieniu. Dopuszczalne są także warianty z regulowanym paskiem. Rezygnujemy z dużych wzorów, stawiając na jeden, stonowany  kolor – najlepiej korespondujący z dominującą paletą naszej garderoby.  Aby jednak uniknąć nudy możemy wybrać model pikowany, z delikatną galanterią, paskami, tłoczeniami, czy klasycznymi printami (cętki, groszki).

 


I oczywiście kieszonki. Bez odpowiedniej ilości przegródek, suwaków i innych zakamarków trudno wyobrazić sobie funkcjonalną torebkę. Szminka, telefon, klucze, dokumenty – wszystko musi mieć swoje miejsce! Teraz jesteś gotowa na niezapowiedziane wyjście!

 

Podobne materiały:

Sylwestrowy niezbędnik. Dobieramy torebkę do kreacji

Torebka na jesień i zimę 2011/2012

 

Tekst: Izabela Koptoń-Ryniec / modnaseniorka.pl

Zdjecia: materiały prasowe Barada